İzmir’den Diyarbakır’a kardeşlik eli

Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şubesi, İHH İnsani Yardım Derneği ile yürüttüğü kampanyayla Diyarbakır’da terör mağduru, yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların bayrama daha mutlu girmesi için bayramlık kıyafet ihtiyacını karşılayacak.

Eklenme: 2 Eylül 2016 - 13:51 / Son Güncelleme: 2 Eylül 2016 - 13:51 / Editör: BIK
Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No'lu Şubesi, İHH İnsani Yardım Derneği ile yürüttüğü kampanyayla Diyarbakır’da terör mağduru, yetim ve ihtiyaç sahibi çocukların bayrama daha mutlu girmesi için bayramlık kıyafet ihtiyacını karşılayacak

Çağla GENİŞ- İlk Ses Gazetesi(İzmir)- Düzenlenen ortak kampanyalar ile ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatan Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şubesi, Kurban Bayramı’na az bir süre kala İHH İnsani Yardım Vakfı ile yürüttüğü kampanyayla çocukların yüzünü güldürecek.

İzmir’den Diyarbakır’a uzanan anlamlı bir kampanyaya imza atan iki kuruluş, bölgedeki ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kıyafet kampanyası başlattı. “Her Çocuk Bayramlık Giyebilmeli” sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Diyarbakır’da yaşayan ihtiyaç sahibi çocuklar için bayramlık kıyafet temin edildi.

KATKI KOYANLARA TEŞEKKÜR

Kampanyaya katkı koyan herkese teşekkür eden Eğitim-Bir-Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Ali Musa Bina, “Yardım ettiği insanları tanımadan sevgi ve merhametle gerçekleştirilen iyiliklerin insanlara kardeşliğin, barışın ve her şeyden önce hayatın anlamını çok daha güzel anlatacağını düşünüyoruz” dedi.

HEPİMİZİN İNSANLIK BORCU OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUZ

Bayramlık kampanyası ile çocuğuna ayakkabı bile alamayan ailelerin ve çocukların yüzünü güldürmeyi hedeflendiklerini dile getiren Bina, “Eğitim-Bir-Sen olarak Kurban Bayramı’na yaklaştığımız bu günlerde Diyarbakırlı yardıma muhtaç çocuklarımıza kucak açmanın, onlara yardım eli uzatmanın hepimizin insanlık borcu olduğunu düşünüyoruz. ‘Her çocuk bayramlık giyebilmeli’ diyerek başladığımız yardım kampanyamızda, belki de çocuğuna bayramda bir ayakkabı bile almakta zorlanan ailelerin ve çocukların yüzünü güldürmeyi hedefledik. Bayramların ancak böylesine yardımlaşmalarla gerçekten bayram olacağını düşündük. Yardım ettiği insanları tanımadan sevgi ve merhametle gerçekleştirilen iyiliklerin insanlara kardeşliğin, barışın ve her şeyden önce hayatın anlamını çok daha güzel anlatacağını düşünüyoruz” diye konuştu.

YARDIMLAR DEVAM EDECEK

Yarınların teminatı olan eğitim-öğretim çağındaki çocuklara ve gençlere, maddi-manevi gerekli her türlü yardımı yaptıklarını vurgulayan Bina, son olarak şunları söyledi: “Eğitim-Bir-Sen ailesinin mensupları, geçmişte olduğu gibi bu günlerde de yoksul çocuklarımıza yardım yarışına girmiş durumdalar. Biz sadece hayırsever üyelerimizin yapacağı yardımları düzenliyor, daha geniş katılımız olmasını sağlıyor ve yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmasına aracı oluyoruz. Bu yardım organizasyonumuz, bayrama kadar hızlı bir şekilde devam edecek. Yetim ve yoksul öğrencilerin bayram sevincine ortak olmak ve buna katkıda bulunmak istiyoruz. Tüm hayırsever dostlarımıza teşekkür ediyoruz.”