Kaçak av malzemelerine el konuldu

Doğa Koruma ve Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğü ekipleri, avda kullanılması yasaklanan birçok cihazı ele geçirdi. Ses yayını yapan cihazlar incelemeye alınırken bu cihazları kullanarak avlananlar hakkında ise işlem başlatıldı.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 10:00 / Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 - 10:00 / Editör: Büşra Kılıç

Akif ARI- Antalya Hilal Gazetesi- Orman ve Su İşlerine bağlı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kaçak ava karşı mücadele sürdüren ekipler, avda kullanılması yasak cihazlarında takipçisi haline geldi. Son olarak da avda kullanılması yasaklanan ses yayını yapmak için kullanılan birçok cihaz ele geçirildi. Megafon, hoparlör, teyp ve havalı korna gibi birçok cihazın yanı sıra bunlara güç sağlayan akümülatörler, piller ve güç düzenleyicilere el konuldu. Cihazlar incelenmek üzere Milli Parklar Antalya Şube Müdürlüğü binasına getirildi.

BİNLERCE LİRALIK CEZASI VAR

Cihazlar muhafaza altına alınırken kullanıcıları hakkında da görevliler tarafından işlem yapıldı. Vatandaşların kaçak av ve yasak cihazların kullanımı konusunda uyarıda bulunan yetkililer sosyal meydanında takibe alındığına dikkati çekti. Kaçak avın ister telefon isterse sosyal medya aracılığıyla ihbarının çok basit olduğunu hatırlatan Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri, suçüstü yakalananların binlerce liralık ceza ve avda kullanılan her türlü eşyaya el konulmasıyla karşı karşıya kalabileceklerini hatırlattılar.