Kadına şiddete karşı “dilek balonu” uçurdular

Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Öğrenci Konseyi üyesi kadın öğrenciler, kadına şiddetin önlenmesinde farkındalık oluşturmak için dileklerini yazdıkları kağıtları balona bağlayıp, gökyüzüne bıraktı.Üniversite yerleşkesinde, konsey adına açıklama yapan Elif Sıkıntıoğlu, toplumu oluşturan en önemli halkanın kadın olduğuna dikkati çekti. Sıkıntıoğlu, “Kadının yok sayıldığı toplum, medeni sayılmaz. Ülkemizde ve dünyada, kadına yönelik işkence, istismar ve zulmün […]

Eklenme: 9 Mart 2015 - 16:31 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Hatay’da Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Öğrenci Konseyi üyesi kadın öğrenciler, kadına şiddetin önlenmesinde farkındalık oluşturmak için dileklerini yazdıkları kağıtları balona bağlayıp, gökyüzüne bıraktı.Üniversite yerleşkesinde, konsey adına açıklama yapan Elif Sıkıntıoğlu, toplumu oluşturan en önemli halkanın kadın olduğuna dikkati çekti.

Sıkıntıoğlu, “Kadının yok sayıldığı toplum, medeni sayılmaz. Ülkemizde ve dünyada, kadına yönelik işkence, istismar ve zulmün bitmesini temenni ediyoruz. Kadına şiddete ‘hayır’ diyoruz” dedi.

Öğrenciler, açıklamanın ardından dileklerini yazdıkları kağıtları bağladıkları balonları gökyüzüne bıraktı.

AA- Salim Taş

MU

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
i cheated on my boyfriend should i tell him scottdangelo.com help i cheated on my boyfriend
marriage affairs developersalley.com wife cheat
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again