“Kadınlar Devleti”adlı oyun 75 kentte perde alacak

Kadınların hayatın her alanında etkin rol üstlendiğini kabullendirmek isteyen Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şubesi, 18 kişiden oluşan bir tiyatro ekibi kurdu.Ekip, yönetmenliğini Bülent Ünsür’ün yaptığı “Kadınlar Devleti” adlı oyunu önce Antalya’da, ardından şubelerin bulunduğu 75 kentte sahnelemeyi planlıyor Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şubesi üyeleri, yerel ve genel yönetimlerde kadınların aktif rol üstlenmeleri gerektiğini tiyatro oyunu […]

Eklenme: 4 Mart 2015 - 15:24 / Son Güncelleme: 4 Mart 2015 - 15:24 / Editör: BIK

Kadınların hayatın her alanında etkin rol üstlendiğini kabullendirmek isteyen Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şubesi, 18 kişiden oluşan bir tiyatro ekibi kurdu.Ekip, yönetmenliğini Bülent Ünsür’ün yaptığı “Kadınlar Devleti” adlı oyunu önce Antalya’da, ardından şubelerin bulunduğu 75 kentte sahnelemeyi planlıyor

Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şubesi üyeleri, yerel ve genel yönetimlerde kadınların aktif rol üstlenmeleri gerektiğini tiyatro oyunu ile anlatacak.

Cumhuriyet Kadınları Derneği Antalya Şube Başkanı Nilüfer Deveci, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, 8 Mart Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Kadınların sesini daha fazla kitlelere duyurabilmek için dernek üyelerinden 18 kişilik bir ekiple amatör tiyatro grubu oluşturduklarını anlatan Deveci, kadınların hayatın her kademesinde var olduğunu anlatabilmek amacıyla “Kadınlar Devleti” adlı oyun hazırladıklarını bildirdi.

Önlerine engel konulmadığı takdirde başarılı yönetici kadınların sayısının her geçen gün arttığına işaret eden Deveci, yerel ve genel yönetimlerde kadınlara daha fazla rol verilmesi gerektiğini savundu.

Oyun, 75 kentte sahnelenecek

Deveci, dernek üyelerinin yaklaşık 2 aylık çalışmasıyla hazırlanan tiyatro oyununun 7-8 Mart tarihlerinde Antalya’da Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu ile Döşemealtı Yeşilbayır Kültür Salonu’nda sahneleneceğini kaydetti.

Ücretsiz sahnelenecek gösterilere herkesi davet eden Deveci, senaryosunu Yücel Erten’in yazdığı, yönetmenliğini Bülent Ünsür’ün yaptığı “Kadınlar Devleti” adlı oyunu derneğin şubesinin bulunduğu 75 kentte sanatseverlerle buluşturacaklarını söyledi.

Nilüfer Deveci, yurtdışında da oyunu sergilemeyi planladıklarını ifade etti.

Antalya Devlet Tiyatrosu’ndan Yönetmen Bülent Ünsür de oyunda erkek egemenliğini son vermek isteyen, bu nedenle meclisi basarak iktidarı ele alan ancak bir süre sonra yönetimi ayrım yapmadan erkeklerle gerçekleştirmelerini anlayan kadınların anlatıldığını anlattı. Ünsür, rollerdeki kadınların erkekleri dışlamadığını, kendilerinin de dışlanmak istemediklerini dile getirdi.

Komedi tarzındaki oyunun önemli mesajlar verdiğini belirten Ünsür, herkesi tiyatro oyununu izlemeye davet etti.

Diğer etkinlikler

Dernek tarafından 7-8 Mart’ta çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. 7 Mart’ta Aydın Kanza Parkı’nda kermes düzenlenecek, Antalya Güzel Sanatlar Derneği işbirliğinde resim sergisi açılacak. 8 Mart’ta ise Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklamasında bulunulacak, ardından Kent Meydanı’nda 5 bin kadından oluşacak koroya katılım etkinliği gerçekleştirilecek.

Döşemealtı Belediyesi Yeşilbayır Kültür Salonu’nda da resim sergisi açılacak.

AA-Hatice Özdemir

MU

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
dream that i cheated on my boyfriend gpatterson.com i cheated on my boyfriend quotes
why do i want my wife to cheat on me open why do i want to cheat on my wife