Kafe değil altyapı istiyoruz

Aydın- İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde altyapı eksikliğinden kaynaklanan kanalizasyon taşkınları vatandaşı isyan ettirmeye devam ediyor. Mahalle sakinleri sosyal belediyeciliğe önem veren Büyükşehir Belediyesi’nden; kafe ve sosyal tesis yerine eksik olan alt yapı sorunlarının giderilmesini istiyor.

Eklenme: 1 Eylül 2016 - 10:08 / Son Güncelleme: 2 Eylül 2016 - 12:08 / Editör: BIK
Aydın İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde altyapı eksikliğinden kaynaklanan kanalizasyon taşkınları vatandaşı isyan ettirmeye devam ediyor. Mahalle sakinleri sosyal belediyeciliğe önem veren Büyükşehir Belediyesi’nden; kafe ve sosyal tesis yerine eksik olan alt yapı sorunlarının giderilmesini istiyor.

Gökhan DÜZYOL- Denge Gazetesi(Aydın)-  İncirliova’nın Acarlar Mahallesi’nde altyapı eksikliğinden kaynaklanan kanalizasyon taşkınları vatandaşı isyan ettirmeye devam ediyor. Mahalle sakinleri sosyal belediyeciliğe önem veren Büyükşehir Belediyesi’nden; kafe ve sosyal tesis yerine eksik olan alt yapı sorunlarının giderilmesini istiyor.

Acarlar Mahallesi 21. Sokak’ta yaşayan 20 aile, lağım çukurlarının ve künklerin dolmasından dolayı evlerinde su kullanamıyor. Kullandıkları takdirde sokağa salınan sular ise mahalle halkının kavga etmesine sebep oluyor. Mahalle sakinleri, sıkıntıdan kurtulmak için yardım istedikleri yetkililerin cevap vermeyişine ise tepki gösterdi.

“UÇAKLA GEZEREK, GÜNLERİNİ GÜN EDİYORLAR”

Mahalle sakinlerinden 60 yaşındaki Medine Barlas, yetkililere sitem etti ve şöyle dedi:

“Yedi yıldır buralar çamur içerisinde. Evdeki atık sular, yağmur suları, kanal suları künkler dolduğu için sokak aralarında birikinti oluşturuyor. Evde kullanılan su, dışarıya salınacağından dolayı sürekli bu sokakta yaşayan vatandaşlar arasında kavgalar çıkıyor. Yaşlılık sebebiyle yollarda yürürken çok kez düşme tehlikesi yaşıyorum. Buradaki kanalizasyon alt yapısının biran evvel yapılmasını istiyoruz. Biz bu zorluklarla burada yaşam savaşı verelim, onlar uçaklarla gezerek günlerini gün etsinler, bizim sorunlarımızı görmesinler. Allah aşkına bu olacak iş mi?”

“OYALIYORLAR”

Mahalle sakinlerinden Gökhan Çelik ve Niyazi Barlas ise yetkililerin kendilerini oyaladıklarını öne sürerek şöyle dediler:

“Biz pazarcılık yapıyoruz. Tarladan aldığımız mahsulleri satmak için yıkamak zorundayız. Dolayısıyla kirli su da, künklerin tıkanmasından dolayı sokak aralarına akıyor. Bu gibi sorunlar yüzünden buradaki yaklaşık 20 aile, birbirleriyle adeta kanlı bıçaklı. Çocuklarımızı da okula gönderemiyoruz. Sokaklarda ulaşımı araçlarla sağlıyoruz. Tek istediğimiz alt yapı. Kafe ve sosyal tesis gibi hizmetler; alt yapı sorunlarının tamamlanmasının ardından yapılması gereken hizmetlerdir. Ben çocuklarımı okula göndermek istiyorum. Okul müdürünün ve öğretmenin devamsızlıktan dolayı beni aramasından artık bıktım. ‘Bugün, yarın geleceğiz’ diye bizi sürekli oyalıyorlar. Kendi imkanlarımızla evlerimizin önüne, bir takım düzenlemeler yaparak, geçiş sağlamaya çalışıyoruz.”