Kahramanlarımız destan yazdılar

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin kuruluşunun 32. yılı ve Dünya Astsubaylılar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Antalya İl Başkanı Mustafa Değirmenci, “15 Temmuz gecesi TSK içerisinde asker elbisesi giymiş FETÖ yapılanması olan cani teröristler milletimize ve devletimize haince bir kalkışmada bulunmuşlardır. Bu olay demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir” dedi.

Eklenme: 18 Ekim 2016 - 10:03 / Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 - 10:29 / Editör: Büşra Kılıç

Serçin ÇILDIR- Gazete Bir Gazetesi(Ankara)- Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’nin kuruluşunun 32. yılı ve Dünya Astsubaylılar Günü nedeniyle bir basın açıklaması yapan Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Antalya İl Başkanı Mustafa Değirmenci, “15 Temmuz gecesi TSK içerisinde asker elbisesi giymiş FETÖ yapılanması olan cani teröristler milletimize ve devletimize haince bir kalkışmada bulunmuşlardır. Bu olay demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçmiştir” dedi.

“100 ŞUBEMİZ, 65 BİN ÜYEMİZ MEVCUT”

Kurulduğu günden bu yana yurt genelinde 100 şubeye ulaştıklarını ifade eden Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği (TEMAD) Antalya İl Başkanı Mustafa Değirmenci, “Yurt genelinde 65 bin üyeye sahibiz. 97 bin çalışanı ve 127 bin emeklisi olan bir meslek grubunun tek temsilcisiyiz. Antalya’da yaşayan meslektaşlarımız ile toplamda 9 bin emekli meslek grubu yapısına sahibiz. Uzun yıllar TSK’da görev yapmış olan emektar unsurlar olan emekli astsubaylar eş ve çocukları hayatın gerçek yüzüyle acımasızca terkedilmişlerdir. Hayatlarının en dinamik ve verimli çağlarını devletine, milletine hizmet ederek geçiren emekli astsubayların emeklilik dönemlerinde de sağlıklı, huzurlu refah içerisinde bir hayat sürdürmeleri en büyük arzumuzdur” diye konuştu.

“KAOS OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILIYOR”

Terörün nereden gelirse gelsin insanlık suçu olduğunu vurgulayan TEMAD Antalya İl Başkanı Mustafa Değirmenci, “Türkiye Cumhuriyeti’nin birlik ve bütünlüğüne kast etmiş bölücü terör örgütleri, Orta Doğu’da oluşan kaos ortamıyla birlikte 15 Temmuz hain kalkışma sonrasındaki belirsizlikten de istifade ederek masum vatan evlatları ve güvenlik güğçlerini hedef alan menfur saldırılara başlamıştır. Ülkemizin barış ve huzurunu hedef alan terör örgütleri ile mücadele esnasında yakın geçmişte 794 güvenlik görevlisi şehit olmuştur. Çok sayıda vatandaşımızda yaralanmıştır” şeklinde konuştu

“DEMOKRASİ TARİHİNE KARA LEKE OLARAK GEÇTİ”

15 Temmuz gecesi demokrasi tarihine bir kara leke olarak geçeceğini aktaran Değirmenci, “15 Temmuz gecesi yaşananlar TSK içerisinde asker elbisesi giymiş Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) yapılanması olan cani teröristlerin millete, hükümete meclise ve TSK’ya karşı gerçekleştirdiği hain bir kalkışma girişimidir. 15 Temmuz saldırısı sonucu 62’si polis, 179’u sivil, 5’i asker olmak üzere 246 kahraman vatan evlatları şehit olmuştur. Yaralı sayısı ise 2 bin 186’dır. 15 Temmuz işgal girişimi ülkemizin demokrasi tarihinde kara bir leke olarak yerini alacaktır. Aynı gece cesaretleriyle kararlı dik duruşlarıyla tarih yazan şehitlerimiz ve gazilerimiz hiç şüphesiz kalplerimizde yer alacaktır. Yaralılara ve gazilere acil şifalar diliyorum” diye konuştu.