Kaloriferlerin efendileri

Aydınlı Galip-Zeliha Aslan çifti, sabah ve gecenin soğuğuna aldırış etmeden günde iki kez 28 apartmanın kalorifer kazanlarını yakarak adeta ekmeğini taştan çıkartıyor.

Eklenme: 8 Aralık 2017 - 09:19 / Son Güncelleme: 8 Aralık 2017 - 9:19 / Editör: Büşra Kılıç

Mehmet KAVAS- Ses Gazetesi- Aydınlı Galip-Zeliha Aslan çifti, sabah ve gecenin soğuğuna aldırış etmeden günde iki kez 28 apartmanın kalorifer kazanlarını yakarak adeta ekmeğini taştan çıkartıyor. El ve yüzlerinin kapkara oluşuna aldırmadan büyük bir özveriyle kalorifer kazanlarını yakan Aslan çifti, ortaya koydukları hayat mücadelesiyle büyük takdir topluyor.

Aydın’ın Germencik ilçesinde yaşayan Galip-Zeliha Aslan çifti, ekmeğini adeta taştan çıkartıyor. Yaklaşık 4 yıl önce Aslan çifti, geçimlerini sağlamak amacıyla kursa katılarak kalorifer ateşçisi belgesini aldı. Belgelerine kavuşmalarının ardından Aslan çifti, ilçede soğuk kış sabahları ve gecelerine aldırış etmeden her gün apartmanların kalorifer kazanlarını yakıyor. Eli ve yüzlerinin kapkara oluşuna aldırmadan her gün apartmandan apartmana koşarak vatandaşların evlerinde sıcacık oturmalarını sağlayan 28 yıllık Aslan çifti, ortaya koydukları hayat mücadelesiyle büyük takdir topluyor.

“ÖNEMLİ OLAN İŞİMİZİN HAKKINI VERMEK”

İşini çok sevdiğini belirten Zeliha Aslan, “Eşimle birlikte 4 yıl önce kursa katılarak kalorifer ateşçi belgesi aldık. Belgemize kavuşmamızın ardından evlerin kaloriferlerini yakıyoruz. Bu kış sezonu 28 ayrı apartmanın kalorifer kazanlarına bakıyoruz. Her gün düzenli olarak iki kez kazan yakmaya gidiyoruz. Bizim için saat, zaman, yağmur, soğuk ve uyku önemli değil. Önemli olan yaptığımız işimizin hakkını verebilmek. Ekmeğimizi kazanıyoruz. Eşimi ve ailemi çok seviyorum. İki çocuğumuz var. Onlara daha iyi bir gelecek sağlamak için elimizden geleni fazlasıyla yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Mesleklerinin zahmetli olduğunu ancak büyük bir keyifle yaptıklarını kaydeden Galip Aslan ise “Kalorifer kazanlarını yakarak evimize ekmek götürüyoruz. İşimizi seviyoruz. İmkanımız el verdiği sürece mesleğimizi yapmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.