Kalp krizinden sonra geç iyileşiyorlar

Kadınların kalp krizi geçirdikten sonra erkeklerden daha zor toplanmasının nedeni bulundu.ANKARA (AA) – Kadınların kalp krizi geçirdikten sonra erkeklerden daha zor toplanmasının nedeninin stres olduğu ortaya çıktı. Sonuçları “Circulation” dergisinde yayımlanan araştırma, kadınların stresle erkeklerden daha zor baş etmesi nedeniyle kalp krizinden sonra iyileşme sürecinin uzadığını gösterdi. ABD’deki Yale Üniversitesi’nden bilim adamları kalp krizi geçiren, […]

Eklenme: 12 Şubat 2015 - 13:50 / Son Güncelleme: 12 Şubat 2015 - 13:50 / Editör: BIK

Kadınların kalp krizi geçirdikten sonra erkeklerden daha zor toplanmasının nedeni bulundu.ANKARA (AA) – Kadınların kalp krizi geçirdikten sonra erkeklerden daha zor toplanmasının nedeninin stres olduğu ortaya çıktı.

Sonuçları “Circulation” dergisinde yayımlanan araştırma, kadınların stresle erkeklerden daha zor baş etmesi nedeniyle kalp krizinden sonra iyileşme sürecinin uzadığını gösterdi.

ABD’deki Yale Üniversitesi’nden bilim adamları kalp krizi geçiren, 18-55 yaşındaki 2 bin 397 kadın ve 1175 erkeğin sağlık durumunu inceledi.

Hastanede müşahede altındayken hastaların stres düzeyi değerlendirildi ve kadınların erkeklerden çok daha stresli olduğu belirlendi.

Bu durumun kadınların kalp krizinden sonra daha geç toparlanmasına yol açtığını belirten bilim adamları ayrıca sonuçların, kadınların krizi takip eden aylarda göğüs ağrısından daha fazla yakınmasını ve depresyona yakalanmasını da açıkladığına dikkati çekti.

Kalp krizi menopoza girmiş kadınların başlıca ölüm nedeni. Veriler, kalp krizinin meme kanserinden 7 kat daha fazla ölüme yol açtığını gösteriyor.

Muhabir: Şeyma Tahan
Yayınlayan: Zülal Eser

MK

i dreamed my wife cheated on me gerarprieto.com reasons women cheat
why does my husband cheat click i want my husband to cheat
i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend