Karatepe-Aslantaş Milli Parkı’na seyir terasları

Osmaniye’deki milli parka yaptırılan seyir terasları ve çardaklar, ziyaretçilerin hizmetine sunuldu.

Eklenme: 28 Eylül 2016 - 15:58 / Son Güncelleme: 28 Eylül 2016 - 15:58 / Editör: Büşra Kılıç
Osmaniye'nin Kadirli ilçesindeki Türkiye'nin ikinci ilan edilen milli parkı olan Karatepe-Aslantaş Milli Parkı'na seyir teraslarıyla çardaklar yapıldı. Türkiye'nin ilk açık hava müzesini içinde barındıran milli park, baraj gölünün eşsiz güzelliği, doğal peyzaj güzellikleri ve doğasıyla özellikle yerli turistler tarafından tercih ediliyor. ( Menderes Özat - Anadolu Ajansı )

OSMANİYE- Osmaniye’nin Kadirli ilçesindeki Karatepe-Aslantaş Milli Parkı’nda yapılan seyir terasları ve çardaklar ziyaretçilerden ilgi görüyor.

Türkiye’nin ilk açık hava müzesini içinde barındıran milli park, baraj gölünün eşsiz güzelliği, doğal peyzaj güzellikleri ve doğasıyla özellikle yerli turistler tarafından tercih ediliyor.

Doğal ve tarihi güzelliklerinin yanı sıra Orman ve Su İşleri Bakanlığı 7. Bölge Müdürlüğü Osmaniye Şubesince seyir terası ve çardaklar gibi yeni yatırımlarla çehresi değiştirilen milli park, çocuk oyun grupları, piknik masaları ve kameriyelerle turizme katkı sağlıyor.

Milli parkı ziyaret edenlerden Akif Bucak, AA muhabirine, iş stresinden ve şehirden uzaklaşmak için ailesiyle sık sık Karatepe-Aslantaş Milli Parkı’na geldiğini söyledi.

Doğal dengenin bozulmadan seyir terası ve çardakların yapılmasının çok yerinde bir çalışma olduğunu ifade eden Bucak, “Türkiye’nin her yerinden gelen ziyaretçileri en güzel şekilde ağırlayacak şekilde ahşaptan yapılan mükemmel bir çalışma olmuş.Emeği geçenlerin eline sağlık” dedi.

Adana’dan parka gelen Fatma Yılmaz ise içerisinde müzesi bulunan bir milli parktaki çalışmaların güzel olduğunu dile getirerek vatandaşları doğal güzelliği bünyesinde barındıran bölgeyi görmeye davet etti.

Bölgeye, doğal dokusuna uygun şekilde görünümü bozulmadan 2 seyir terası, 70 çardak ve 3  ahşaptan çocuk oyun alanı yapıldığı bildirildi.

AA