Kartalkaya’da kaybolan tatilciler bulundu

Kartalkaya Kayak Merkezindeki pistlerde snowboard yaptıkları sırada kaybolan 3 kişi, ağaçlara asılı arama kodları yardımıyla Jandarma Arama Kurtarma Timi tarafından bulundu.Alınan bilgiye göre, Kartalkaya Kayak Merkezinde kaldıkları otelin pistlerinde “snowboard” yapan 3 tatilcinin kaybolduğu ihbarı üzerine Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi harekete geçti. Kaybolan kayakçıların bulunması için bölgede çalışma başlatan JAK timi, orman bölgesinin arama […]

Eklenme: 4 Ocak 2015 - 17:23 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:18 / Editör: BIK

Kartalkaya Kayak Merkezindeki pistlerde snowboard yaptıkları sırada kaybolan 3 kişi, ağaçlara asılı arama kodları yardımıyla Jandarma Arama Kurtarma Timi tarafından bulundu.Alınan bilgiye göre, Kartalkaya Kayak Merkezinde kaldıkları otelin pistlerinde “snowboard” yapan 3 tatilcinin kaybolduğu ihbarı üzerine Jandarma Arama Kurtarma (JAK) Timi harekete geçti.

Kaybolan kayakçıların bulunması için bölgede çalışma başlatan JAK timi, orman bölgesinin arama bölgelerine ayrılarak kodlanması sayesinde, kar motoru ile yapılan arama sonucunda tatilcilerden Osman Efe Adalıer ve Jefi Bardavit’i kısa sürede Ramazanbey dere mevkisinde buldu.

Hava sıcaklığının sıfırın altında 6 derece olması nedeniyle üşüyen tatilcilere, JAK timi tarafından sıcak çay ve sıcak çikolata ikram edildi.

Kar motorları ile oteller bölgesinde bulunan Kartalkaya Jandarma Karakoluna getirilen tatilciler, alınan ifadelerinin ardından kaldıkları otellere bırakıldı.

Öte yandan, snowboard yaparken kaybolan, Yusuf Ziya Küpelioğlu ise Gıcırgandere mevkinde bulunarak karakola getirildi.

Kod numaraları yardımcı oldu

Kaybolduktan sonra cep telefonuyla jandarmayı arayarak yardım istediklerini aktaran kayıp tatilciler, ormanlık alan içerisindeki ağaçlarda asılı bulunan kod numaralarını jandarma ekiplerine bildirdiklerini ve yaklaşık yarım saat sonra ekiplerin kar motorlarıyla gelip kendilerini kurtardığını dile getirdi.

Tatilciler, kendilerini kurtaran jandarma ekiplerine teşekkür etti.

Yeni Zelanda’da arama çalışmalarına son verildi

Öte yandan, Yeni Zelanda’nın en yüksek dağına tırmanpmak isterken 29 Aralık’ta kaybolan 3 dağcıyı arama çalışmalarına son verildi.

Yetkililer, 29 Aralık’ta 3 bin 724 metre yüksekliğindeki Cook Dağı’na tırmanan 58 yaşındaki Alman vatandaşı Johann Viellehner, 27 yaşındaki oğlu Raphael Viellehner ve 53 yaşındaki Avustralyalı arkadaşları Michael Bishop’un havadan aranmasında dağcılara dair herhangi bir ize rastlanmadığını açıkladı.

Komiser Brent Swanson, Cook Dağı’nın zirvesine ulaşmaya çalışan dağcıların en son 29 Aralık Pazartesi günü dağdan dönen bir rehber tarafından görüldüğünü söyledi.

Swanson, tırmanış için bulundukları kulübeden birbirlerine bağlı olarak ayrılan dağcıların iyi donanımlı olduğunu ancak acil durum yer tespiti sinyal vericisi taşımadıklarını belirtti.

Swanson, yeni bilgiye ulaştıkları takdirde arama çalışmalarını yeniden başlatabileceklerini sözlerine ekledi.

Anadolu Ajansı

OVE

women wanting to cheat click i cheated on my wife now what
just found out my husband cheated on me blog.itracsigns.com has my husband cheated
i cheated on my boyfriend should i tell him has my boyfriend cheated on me quiz help i cheated on my boyfriend