Katolikler’e kapılarınızı açın çağrısı

Cansız bedeni Bodrum sahiline vuran 2 yaşındaki Suriyeli Aylan, Papa’yı da harekete geçirdi.VATİKAN (AA) – Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, tüm Avrupa’daki Katoliklere, papazlara ve manastırlara, ülkelerindeki savaş ve yokluktan kaçmaya çalışan Suriyeli sığınmacılara kapılarını açma çağrısında bulundu. Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’nda halka seslenen Papa, “Ülkelerindeki savaş ve açlıktan […]

Eklenme: 7 Eylül 2015 - 10:46 / Son Güncelleme: 7 Eylül 2015 - 10:46 / Editör: BIK

Cansız bedeni Bodrum sahiline vuran 2 yaşındaki Suriyeli Aylan, Papa’yı da harekete geçirdi.VATİKAN (AA) – Katolik aleminin ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Franciscus, tüm Avrupa’daki Katoliklere, papazlara ve manastırlara, ülkelerindeki savaş ve yokluktan kaçmaya çalışan Suriyeli sığınmacılara kapılarını açma çağrısında bulundu.

Vatikan’ın ünlü Aziz Petrus Meydanı’nda halka seslenen Papa, “Ülkelerindeki savaş ve açlıktan kaçan, yaşama umuduyla yollara düşen on binlerce sığınmacının trajedisi karşısında İncil, çaresizlere, terk edilenlere komşuluk etmemizi ve onlara umut vermemizi öğütler” dedi.

Suriyelilere “Cesur olun, ülkenizde kalın” demenin yeterli olmadığını belirten Papa Franciscus, “Vatikan’dan başlayarak Avrupa’daki her bir dini topluluk, her bir manastır, her bir ibadethane sığınmacı bir aileye kapılarını açabilir” diye konuştu.

Papa Franciscus Vatikan’ın da iki sığınmacı aileye kapılarını açacağını açıkladı.

Vatikan sözcülerinden Rahip Ciro Benedettini, Vatikan’a hangi ailelerin kabul edileceğine Papa’nın yoksullara yardımdan sorumlu baş danışmanının karar vereceğini söyledi.

İtalya’da ülkelerini terk edip Avrupa’ya sığınmaya çalışan yaklaşık 120 bin kişi bulunuyor.

Vatikan kaynaklarına göre, Avrupa’da Katolik kiliselere ve papazlara bağlı 27 binden fazla bölge bulunuyor. Her bir bölgenin dört kişilik bir aileye kapılarını açması durumunda 108 binden fazla sığınmacının barınacak bir yeri oluyor.

Muhabir: Umur Koçak Semiz

AMT

dream that i cheated on my boyfriend i cheated on my boyfriend how to get him back i cheated on my boyfriend quotes
my girlfriend cheated on me should i take her back 2minapp.azurewebsites.net did my girlfriend cheat on me
marriage affairs affair dating sites wife cheat