Kaya tuzu astım ve bronşite iyi geliyor

Kaya tuzu astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarına iyi geliyor.

Eklenme: 14 Şubat 2018 - 09:10 / Son Güncelleme: 14 Şubat 2018 - 9:10 / Editör: Büşra Kılıç

Hüseyin Atalay- Milletin Sesi Gazetesi- Kaya tuzu astım, bronşit gibi solunum yolları hastalıklarına iyi geliyor. 

Kaya tuzuna daha çok astım bronşit gibi solunum yolları hastalarının ilgi gösterdiğini ifade eden esnaf İsmail Gül, Kaya tuzu fiyatlarının 30 TL’den 150 TL’ye kadar çıktığını söyledi.

Gül, ”Temel besin maddelerimizden biri olan tuz insan sağlığı için çok önemli bir besin kaynağıdır. Kaya tuzu ise tuzun henüz işlenmemiş doğal haline verilen isimdir. Rafine edilmiş sofra tuzlarına eklenen birçok katkı maddesi bulunmaktadır. Bu katkı maddelerinde insan sağlığı üzerindeki zararları yapılan araştırmalara göre kabul edilmiş fakat hala bu tuzların kullanımı engellenememiştir. Ancak kaya tuzunda aynı şey geçerli değildir. Bu tuz diğer tuzlara oranla mineral bakımından daha zengin ve kimyasallardan tamamen arınmış ve kurtulmuş doğal bir tuz çeşidi olarak sofralarımızdaki yerine almaktadır. Kaya tuzu tamamen doğal ve mineraller bakımından oldukça zengin olduğundan dolayı insan sağlığı içinde önemli bir yere sahiptir. Fakat çok fazla yayılmadığından veya bilinmediğinden dolayı insanların bu vitamin kaynaklarını tüketimi neredeyse yok denecek kadar azdır. Birçok uzmanlar da insanları kaya tuzu tüketimi arttırmasını önermekte ve kişileri bilgilendirmektedir. Tuz taşının faydaları saymakla bitmiyor. Kaya tuzu fiyatları 30TL’den 150TL’ye kadar çıkıyor.  Kaya tuzu astım bronşit hastaları için faydası var. Satışlarımızda artış yaşanıyor. Kaya tuzunun bulunduğu odada yakıldığı zaman içinde ışık yanması çok önemlidir. Işık yandığı zaman tuz yığınları açığa çıkıyor.  Astım bronşit hastaları daha iyi nefes almasını sağlıyor. Radyasyonu kendi üzerine çekiyor. Oda küçük olur ise tuz taşının faydası çok oluyor. “ dedi

KAYA TUZ TAŞININ FAYDALARI ÇOK

Tuz taşının çok büyü faydalarının olması nedeniyle birçok kişi tuz taşını satın aldığını belirten iş yeri satış sorumlusu İsmail Gül, tuz taşının orijinalinin bulunması durumunda çok büyük faydalar göreceklerini söyledi.

Gül, ”Kaya tuz taşının çok büyü faydalarının olması nedeniyle birçok kişi tuz taşını satın almaktadır. Bu taşın çok fazla rağbet görmesi nedeniyle doğal olmayan ve sahte tuz taşları piyasada çok fazla bulunur. Bu nedenle tuz taşını faydaları için alıyorsanız çok dikkatli bir şekilde satın almalısınız. Tuz taşının orijinalinin bulunması durumunda çok büyük faydalar görebilirsiniz.”