Kemeri tak hayatta kal

Emniyet kemersiz yola çıkmayan AK Parti Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan, Kızılay’da simülasyon aracında Emniyet kemersiz deneyim yaşadı. Ceylan sürücülere seslendi “Kontak çevirmeden kemerinizi mutlaka takın, çükü kemeri takarsanız hayatta kalırsınız” dedi.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 09:18 / Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 - 9:18 / Editör: Büşra Kılıç

Eyüp KARA- Anadolu Gazetesi- Ankara’da vatandaşlara emniyet kemeri takma konusunda duyarlılığı artırmak amacıyla etkinlik düzenlendi. Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan etkinliğe katılarak simülasyon aracına bindi.

EMNİYET KEMERİ ÖNEMLİ

15 Temmuz Kızılay Demokrasi meydanında Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte simülasyon aracına binen vatandaşlara emniyet kemeri takmanın önemi uygulamalı olarak anlatıldı. Saatte 5 kilometre hızla dönen simülasyon aracına bindirilen vatandaşlara önce emniyet kemersiz sonra da emniyet kemeri taktırılarak deneme yaptırıldı.

EMNİYETİMİZİ TEBRİK EDİYORUM

Ankara Milletvekili Nevzat Ceylan simülasyon aracında emniyet kemerli ve emniyet kemersiz deneyimi bizzat yaşadı. Ceylan, trafik kazası olduktan sonra meydana gelebilecek ciddi yaralanmaların emniyet kemeri ile önlenebileceğini söylerken, “Ankara Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil Ve Denetleme Şube Müdürlüğü’nü böylesine hayati bir etkinliğe imza attığı için tebrik ediyorum. Bu deneyimi bizzat yaşamak istedim. Emniyet kemersiz yola çıkmam ama simülasyon aracında emniyet kemersiz neler olabileceğini görmek ve yaşadıklarımı vatandaşlarımıza anlatmak istedim. Emniyet kemeri kaza anında insanları sabit tutarak meydana gelebilecek olumsuzlukları minimum seviyeye indiriyor” dedi. Deneme amaçlı dahi olsa emniyet kemersiz binilen simülasyon aracında bir korku yaşandığına dikkat çeken Ceylan, “Seyahat halinde korku yaşamak istemiyorsak, kontak çevirmeden önce emniyet kemerini mutlaka bağlamalıyız. Emniyet kemeri hayat kurtarır” dedi.