“Kesinlikle başarılı olamayacaklar”

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Samsun mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu milletin arasında nifak sokmak isteyenler kesinlikle başarılı olamayacaklar.” dedi.SAMSUN (AA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitingde konuşma yaptı. Konuşmasında terör olaylarına değinen Davutoğlu, “Bir kez daha Samsun meydanından, istiklalimizin bu güzel şehrinin bu güzel meydanından söylüyorum. Bu […]

Eklenme: 5 Ekim 2015 - 21:16 / Son Güncelleme: 5 Ekim 2015 - 21:16 / Editör: BIK

Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Samsun mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu milletin arasında nifak sokmak isteyenler kesinlikle başarılı olamayacaklar.” dedi.SAMSUN (AA) – AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu partisinin Samsun Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği mitingde konuşma yaptı.

Konuşmasında terör olaylarına değinen Davutoğlu, “Bir kez daha Samsun meydanından, istiklalimizin bu güzel şehrinin bu güzel meydanından söylüyorum. Bu milletin arasında nifak sokmak isteyenler kesinlikle başarılı olamayacaklar. Bu ülkeyi bölmek, parçalara ayırmak isteyenler istiklalimizi yok etmek, istikbalimizi karartmak isteyenlere kesinlikle fırsat verilmeyecek” dedi.

Davutoğlu “Türkiye’nin her santimetrekaresinde kamu düzenini ihdas edecek, milli birliği, kardeşliği de tesis edeceğiz. Türk-Kürt Sunni-Alevi gibi ayrımlara yönelenlere kesinlikle hiç bir şekilde taviz vermeyeceğiz” diye konuştu.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu “Silahlar tamamen terkedilmedikçe, şehirlerimiz bütün illegal çetelerden temizlenmedikçe, ülkenin dört bir yanında vatandaşlarımız huzur ve emniyet içinde hissetmeye başlamadıkça bu operasyonlar durmayacak, kararlılıkla, neticeye ulaşana, bütün silahlar gömülene kadar sürdürülecektir” ifadelerini kullandı.

Her alanda büyük ve gerçek anlamda sessiz devrim gerçekleştirdiklerini söyleyen Davutoğlu, “Şimdi dün açıkladığımız beyanname dolayısıyla bize soruyorlar, ‘kaynak nerede’ diye. Kaynak millette. Neden biliyor musunuz? Biz 2002’de yüzde 11,5 olan merkez yönetim bütçe açığını 2014’de yüzde 1,3’e gerilettik. Bütçesi açık bir hazine aldık, bütçe açığını en minimum düzeye düşürdük. İnşallah 2017’de de bütçe fazlası vereceğiz. İşte kaynak burada, bereket burada. Azimle çalışanların kaynak derdi olmaz” dedi.

Anadolu Ajansı

MFK

women looking to cheat site my wife cheated on me now what