Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesi sonrası açıklama

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti genel merkezinde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile görüştü.

Eklenme: 25 Nisan 2018 - 14:24 / Son Güncelleme: 25 Nisan 2018 - 14:24 / Editör: Ferhat Esnek

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu İYİ Parti lideri Meral Akşener ile görüştü. İkili görüşmenin ardından kısa bir açıklama yaptı. Meral Akşener “Cumhurbaşkanlığı adaylığım sürüyor” dedi.

Meral Akşener görüşme sonrası şunları söyledi:

Üstün demokrasi hamlesine yönelik teşekkür etmek amaçlı. Türkiye’de hukukun üstünlüğünün gerçekleşmesi için onlar adım attılar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. İçerde ne konuştuğumuzu merak ediyorsunuz. 1 Nisan’da olağanüstü birinci kurultayımızı yaptık. Orada da ilan ettiğim gibi İYİ Parti’nin 100 bin imza ile cumhurbaşkanlığı adaylığımı sürdürüdüğümü sizlerle paylaşmak isterim. Türkiye’nin siyasetini tanzim etmeye kalkanların başarısız olacağı açıktır. Demokrasi katliamının önüne geçildi. Türkiye ve milletimiz iyi olacak.

“Demokrasi birlikteliğini sürdümek önemli”

Kemal Kılıçdaroğlu “Amacımız demokrasinin bu topraklarda yaşamasını sağlamaktı. Bir siyasi partinin seçimlere katılmaması için davranış sergilenmesi içimize sindireceğimiz bir olay değildi. Biz demokrasiyi savunanlar hangi parti olursa olsun 24 -25 Haziran’da bu ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi getireceğiz. Demokrasi birlikteliğini sürdümenin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.