Kırgızistan’da “2. Uluslararası Klasik Müzik Festivali”

Başkent Bişkek’te açık havada gerçekleştirilen festivalde, Kırgızistan, ABD, Almanya, Kazakistan, Avusturya ve Rusya’dan klasik müzik ve opera sanatçıları sahne aldı.

Eklenme: 24 Ağustos 2016 - 11:22 / Son Güncelleme: 24 Ağustos 2016 - 11:22 / Editör: BIK
Kırgızistan’da Klasik Müzik Konserlerin organizatörlüğünü yapan bir dernek tarafından düzenlenen, Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı ve Bişkek Belediyesinin de destek verdiği 2. Uluslararası Klasik Müzik Festivali düzenlendi. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği ve şölen havasında geçen konsere, Kırgızistan, ABD, Almanya, Kazakistan, Avusturya ve Rusya’dan klasik müzik ve opera sanatçıları konuk oldu. ( Nezir Aliyev - Anadolu Ajansı )

BİŞKEK- Kırgızistan’ın başkenti Bişkek’te bu yıl ikincisi düzenlenen “Uluslararası Klasik Müzik Festivali” sanatseverlerden ilgi gördü.

Kültür, Enformasyon ve Turizm Bakanlığı ile Bişkek Belediyesinin destekleriyle bir dernek tarafından organize edilen festivalde, Kırgızistan, ABD, Almanya, Kazakistan, Avusturya ve Rusya’dan klasik müzik ve opera sanatçıları sahne aldı.

Etkinliğin açılışında konuşan dernek başkanı Viktoria Yurtayeva, ülkede ilk kez açık havada klasik müzik konseri organize edildiğini belirterek, emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür etti.

Ernest Asanaliyev yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Manas Orkestrası’nın ardından sahne alan konuk müzik ve opera sanatçıları, dünyanın en ünlü klasik müzik bestekarlarının eserlerini seslendirdi. Konser, katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

Festivalin ilki Türkiye’den sanatçıların katılımıyla geçen yıl Bişkek’te gerçekleştirilmişti.

AA