Kızılay esnafı umutlu

15 Temmuz darbe girişiminin ardından işlerinin kötüye gittiğini belirten Osman Aydemir “Ülkemiz 15 Temmuz’da çok önemli bir badire atlattı. Darbe girişimi sonrasında ülkemiz de işlerimizde yavaş yavaş normale dönüyor” dedi.

Eklenme: 24 Kasım 2016 - 09:57 / Son Güncelleme: 24 Kasım 2016 - 9:57 / Editör: Büşra Kılıç

Serkan GÖBEL- Ticari Hayat Gazetesi- 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimin ardından Kızılay esnafı zor günler yaşadı. Konuyla ilgili Ticari Hayat gazetesi olarak Kızılay’da 15 yıldır esnaflık yapan Osman Aydemir’le görüştük. Darbe girişiminin ardından insanların tedirgin olduğunu ve çok fazla kalabalık alanlarda bulunmak istemediğini belirten Aydemir, son günlerde Kızılay’ın eski günlerine döndüğünü söyledi.

Darbe çok etkiledi  

Piyasalardaki dalgalanma ve siyasi belirsizlik ve istikrarsızlığın işlerini çok etkilediğini söyleyen Aydemir, “Ülkemiz 15 Temmuz’da çok önemli bir badire atlattı tabi doğal olarak sonrasında yaşanan siyasi ve ekonomik hareketlilik en çok esnafa zarar verdi. Ama bu süreç yavaş yavaş düzeliyor haliyle bizim işlerimiz de düzeliyor.” dedi. Yüksel Caddesi’nde küçük çaplı eylemlerin ve polislerin doğal müdahalesinin insanları özellikle Yüksel Caddesi’nden uzaklaştırdığını dile getiren Aydemir, işlerinin önümüzdeki dönemde tekrar normale döneceğini söyledi.

Askeriyelerin taşınması olumsuz etkiledi

Kızılay esnafının önemli bir gelirinin de askerler olduğunu belirten Aydemir, “Darbe girişiminin ardından işlerimiz çok bozuldu. İnsanlar yaşadıkları travmanın ardından Kızılay’da zaman geçirmekten korktukları için esnaf olarak bu durum bizi çok etkiledi. Askeriyenin şehir dışına taşınması da olumsuz etkileyen önemli etmenlerden biri oldu ama harp okulunun tekrar açılacak olması yakın zamanda durumumuzu toparlar” dedi.