Kopenhag’da İmam Ali Camii ibadete açıldı

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da inşa edilen İmam Ali Camii ibadete açıldı.KOPENHAG (AA) – Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da inşa edilen İmam Ali Camii ibadete açıldı. Başkentte Müslümanların yoğunlukta yaşadığı Nörrebro semtinde inşa edilen ülkenin en büyük Şii ibadethanesi İmam Ali Camii, binlerce kişinin katılımıyla açıldı. Toplam 2100 metrekarelik alan üzerine inşa edilen çift minareli camide aynı anda bin […]

Eklenme: 2 Ekim 2015 - 11:41 / Son Güncelleme: 2 Ekim 2015 - 11:41 / Editör: BIK

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da inşa edilen İmam Ali Camii ibadete açıldı.KOPENHAG (AA) – Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da inşa edilen İmam Ali Camii ibadete açıldı.

Başkentte Müslümanların yoğunlukta yaşadığı Nörrebro semtinde inşa edilen ülkenin en büyük Şii ibadethanesi İmam Ali Camii, binlerce kişinin katılımıyla açıldı. Toplam 2100 metrekarelik alan üzerine inşa edilen çift minareli camide aynı anda bin 500 kişinin namaz kılabileceği bildirildi.

Danimarkalıların da yoğun ilgi gösterdiği açılışta konuşan imam İranlı Şeyh Nisar, camilerin ibadet yerleri olduğu kadar birer eğitim kurumu olduğuna dikkati çekerek, “Buralarda insanlar birlikte yaşamı, saygıyı ve sevgiyi öğreniyor. Camiler ayrıca dayanışmanın ve yardımlaşmanın merkezidir. Camiler hem de insanların her konuda danışabilecekleri kişileri bulabilecekleri yerlerdir. Siz Müslümanlar ve Müslüman olmayanlar lütfen bizlere her konuda başvurun” diye konuştu.

İmam Ali Camii’nin 60 milyon krona (27 milyon TL) mal olduğu belirtildi.

Muhabir: Recep Yaşar

AMT

marriage affairs women cheat on their husbands will my husband cheat again