‘Korku evi’ mağdurları

Genellikle apartman dairelerinde oynanan, ‘Evden kaçış oyunları’ ya da ‘Korku evi’ denilen oyun türünden şikayetçi olan apartman sakinleri, gürültüden uyuyamadıklarını belirtti.

Eklenme: 14 Ekim 2016 - 09:33 / Son Güncelleme: 14 Ekim 2016 - 9:33 / Editör: Büşra Kılıç

Halil FİDAN- Akdeniz Manşet Gazetesi- Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da neredeyse adım başı genellikle bir apartman dairesinde oynanan ve ‘Evden kaçış oyunları’ ya da ‘Korku evi’ denilen oyun türü insanları mağdur etmeye başladı. Gençlerin ağırlıklı olarak yöneldiği ve herhangi bir denetim mekanizmasından geçip geçmediği bilinmeyen oyundan vatandaş şikâyetçi. Antalya Atatürk Caddesi’nde bulunan Uçarlar İş Hanı’nın 6’ncı katındaki bir apartman dairesinde oynanan oyundan, apartman sakinleri şikâyetçi.

Uyuyamaz olduk

Oyun nedeniyle oluşan gürültüden şikâyetçi olduklarını ifade eden apartman yöneticisi Şehmuz Aslan, “Apartmanda oturanlar geceleri uyuyamaz oldu. Havaalanında hosteslik yapan bir genç kızımız ağlayarak kapıma geldi, sabah işe gitmesi gerektiğini ancak gürültüden uyuyamadığını kaydetti. Her gün apartman sakinlerinden şikâyet alıyorum. Turunç Masaya ve belediyeye şikâyette bulundum ancak herhangi bir gelişme olmadı. Gece oynanan oyundan çıkan geçler ise apartman duvarlarını tekmeleyerek iniyorlar. Bir ay içerisinde iki defa boya badana yapmak zorunda kaldık. Bu tür yerlerin bir denetim mekanizmasından geçmesi gerekir” dedi.

Yeni bir sektör

Benzer oyun Dünya’da ilk olarak Japonya’da baş gösterdi. Birçok ülkede trend haline gelen oyun, Türkiye’de de yayılmaya başladı. Oyunun konseptinde karanlık ve gerilimli bir ortam bulunuyor. Oyun için daha önce pansiyon olarak kullanılan eski bina veya daireler tercih ediliyor. Oyun, bir grup arkadaşın, belirli bir konseptle dizayn edilmiş bir eve kilitlenip, içerideki şifreleri çözerek bir saat içinde anahtarı bulup dışarı çıkmasını esas alıyor.