KOSGEB Destekleri Bilgilendirme Seminerleri Başlıyor

KOSGEB destekleri bilgilendirme seminerleri Antalya, Gaziantep, Kahramanmaraş ve İzmir’de başlıyor.

Eklenme: 26 Ağustos 2016 - 17:32 / Son Güncelleme: 26 Ağustos 2016 - 17:32 / Editör: Arzu CİHANGİR

KOBİ’leri 1990 yılından beri destekleyen, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), gelecek yeni dönemde, destekleri hakkında bilgilendirme seminerleri vermeye başlıyor.

Ağustos – Aralık ayları arasında devam eden seminerler, Antalya, Gaziantep, Kahramanmaraş, İzmir gibi illerde KOBİ’lere yönelik destekler hakkında uzmanlar tarafından verilen bilgilendirmeleri kapsıyor. Yakın zamanda Antalya’da, KOSGEB Antalya Müdürlüğü Eğitim Salonu’nda gerçekleştirilecek olan eğitimler Eylül ayı sonuna kadar, her hafta Cuma günleri yapılacak.

KOSGEB ve KOBİ’ler hakkında genel bilgiler, KOSGEB veri tabanına kayıt süreci, KOSGEB destek programları, yararlanma koşulları ve destek üst limitleri, desteklerden yararlanma süreci hakkında genel bilgilerin aktarılacağı seminerlerle ilgili detaylı bilgiler KOSGEB web sitesi üzerinden duyuruluyor.

Seminere katılmak isteyenlerin katılımcı adı, işletme adı ve iletişim bilgilerini belirterek telefon ile ya da mail yolu ile kayıt yaptırabiliyor. KOSGEB, genel destekler, AR-GE, girişimcilik, inovasyon, teknoloji gibi başlıklarda KOBİ’leri destekliyor. Destek bilgilendirme toplantıları, bu alanlarda desteğe ihtiyacı olan küçük ve orta ölçekli işletmelerin başvurularına açık olacak.

BİK