Kurban Bayramı mesaisi yaklaşıyor

Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde bıçak bileyici ve satıcıları yoğun mesai yapmaya başladı.

Eklenme: 26 Ağustos 2016 - 11:45 / Son Güncelleme: 26 Ağustos 2016 - 11:45 / Editör: BIK

Kader Eşiyok- Anadolu’da Bugün Gazetesi(Konya)- Dini bayramlardan bir tanesi olan Kurban Bayramı bu sene 12 Eylül Pazartesi gününe denk geliyor. Yaklaşan Kurban Bayramı, hareketliliği de beraberinde getirdi. Bayram öncesi bıçak bileyicilerde de hareketlilik başladı.  Vatandaşların bıçaklarını bayrama hazırlayan bıçak bileyiciler bir taraftan da satış yapıyor. Kurban Bayramı öncesi yaşanan hareketliliği değerlendiren Bıçak Bileyicisi Şükrü Kırklıkçı, vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. 180 senelik bir dükkânın işletmecisi olan Modern Bıçak Dükkânı Sahibi Şükrü Kırklıkçı, Kurban Bayramı’nın her sene olduğu gibi bu senede yoğun bir şekilde geçirdiklerini dile getirdi.

BIÇAK BİLEMEYİ SON GÜNE BIRAKMAYIN

Kurban Bayramı’nda herkesin bıçaklarını bilettirdiğini ifade eden Kırklıkçı, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “ Kurban Bayramı’na az bir süre kaldı. Dükkânlarda, sokak aralarında vatandaşlar bıçaklarını biletmeye başladı fakat işi ehline yaptırmak daha önemli. Hayvana eziyet etmemek için keskin bıçakla kurban kesmek daha önemlidir. Yeni yeni yoğunluk başladı ama maalesef biz vatandaşlar, işlerimizi hep son güne bırakmayı seviyoruz. O yüzden son gün yoğunluk daha fazla olacaktır. Vatandaşlar bıçak bileme işini son güne bırakmamaya özen göstersin çünkü son gün yoğunluktan dolayı bazı bıçakların bilenmesi unutabiliyor.

FİYATLAR 25 LİRDAN BAŞLIYOR

“Bazı vatandaşlar yeni bıçak alırken, bazı vatandaşlar ise bıçak biletiyor” şeklinde konuşan Kırklıkçı,“ Bıçak bilemek için Kahramanmaraş’tan ustalar gelir. Bu yüzden işi ehline bırakmak gerekir ve yine vatandaşlar bildikleri yerlere gitsinler mutlaka. Bıçak fiyatlarına da değinen Kırklıkçı, iyi fiyatların 25 liradan başlayıp, 100-150 liraya kadar çıktığını söyledi.