Kurbanlıklar alıcının karşısına bakımlı çıkıyor

Kırklareli’nde Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık küçükbaş hayvanların temiz ve bakımlı görünmesi için yünleri kırkılıp ayakları temizleniyor.KIRKLARELİ (AA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hastalıktan ari bölge ilan edilen Kırklareli’nde kurbanlıklar satışa çıkmadan önce “kırkıcı” bakımından geçiriliyor. Kırkıcılar, kurbanlık koyun ve keçilerin önce yünlerini kırkıyor, ayaklarının bakımını yapıyor. Küçükbaş kurbanlığın satış öncesi bakımı yaklaşık 20 dakika […]

Eklenme: 7 Eylül 2015 - 15:40 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:14 / Editör: BIK

Kırklareli’nde Kurban Bayramı öncesinde kurbanlık küçükbaş hayvanların temiz ve bakımlı görünmesi için yünleri kırkılıp ayakları temizleniyor.KIRKLARELİ (AA) – Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca hastalıktan ari bölge ilan edilen Kırklareli’nde kurbanlıklar satışa çıkmadan önce “kırkıcı” bakımından geçiriliyor. Kırkıcılar, kurbanlık koyun ve keçilerin önce yünlerini kırkıyor, ayaklarının bakımını yapıyor.

Küçükbaş kurbanlığın satış öncesi bakımı yaklaşık 20 dakika sürüyor.

Karahamza köyünde yaşayan ve halk arasında “kırkıcı” olarak bilinen Ersin Burucu, AA muhabirine, yaklaşık 20 yıldır bayram öncesi küçükbaş hayvanların yünlerini kırkarak bakım yaptıklarını söyledi.

Küçükbaş hayvanlara bayram öncesi bir anlamda “kuaför” hizmeti sunduklarını belirten Burucu, bir hayvanın bakımından 5 lira aldıklarını ifade etti.

Günde yaklaşık 100 hayvanın bakımını yaptıklarını anlatan Burucu, küçükbaş hayvanların yünlerini keserek ayaklarına yaptıkları bakım ile hayvanların daha temiz gözüktüğünü kaydetti.

Burucu, yünleri kırkılan hayvanların alıcıların daha çok ilgisini çektiğini sözlerine ekledi.

Besici Recep Karakulak da bakım yapılan kurbanlığın bakımsızlardan satışta bir adım önde olduğunu söyledi.

Muhabir: Özgün Tiran

MU

i had a dream that my boyfriend cheated on me i cheated on my boyfriend now what has my boyfriend cheated on me quiz
should i cheat on my husband thebaileynews.com i told my husband i cheated on him
i cheated on my boyfriend with a black guy go i cheated on my boyfriend what do i do
women wanting to cheat thesailersweb.com i cheated on my wife now what
why do i want my wife to cheat on me how do you know your wife cheated why do i want to cheat on my wife