Kurtulmuş: Bu saldırıyı yapanların elleri kurusun, elleri kırılsın!

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısına ilişkin, “İftar sofralarında dua ettiğimiz gibi beddua etmek de hakkımızdır. Bu saldırıyı yapanlara, her türlü şekilde ıslah olmaları için dua ederiz ama ıslah olmayacaklarsa elleri kurusun, elleri kırılsın” dedi. Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışanlarına yönelik düzenlediği iftar programında yaptığı konuşmada, İslam dünyasının çok açık bir şekilde saldırı […]

Eklenme: 8 Haziran 2016 - 08:40 / Son Güncelleme: 8 Haziran 2016 - 8:40 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA
Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın personel iftarı programına katılarak bir konuşma yaptı. ( Ahmet Bolat - Anadolu Ajansı )

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısına ilişkin, “İftar sofralarında dua ettiğimiz gibi beddua etmek de hakkımızdır. Bu saldırıyı yapanlara, her türlü şekilde ıslah olmaları için dua ederiz ama ıslah olmayacaklarsa elleri kurusun, elleri kırılsın” dedi.

Kurtulmuş, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın çalışanlarına yönelik düzenlediği iftar programında yaptığı konuşmada, İslam dünyasının çok açık bir şekilde saldırı altında olduğunu belirtti.

Ramazanın başında, bu güzel barış ve huzur ikliminin yaşandığı bir dönemde, İstanbul’dan sabah saatlerinde acı bir haber geldiğini anımsatan Kurtulmuş, “Bu elim saldırıda, terör saldırısında kaybettiğimiz 7’si polis, 11 kardeşimize Allah’tan rahmet, mağfiret diliyorum. Mekanları cennet olsun. Allah onların bu dünyada geride kalanlarına sabır versin, kendilerini de öbür dünyada her türlü nimetleriyle rızıklandırsın. Allah, mekanlarını cennet eylesin, milletimizin başı sağ olsun” diye konuştu.

Kurtulmuş, son derece acı ve elem verici saldırıyı yapanları kınadığını belirterek, “İftar sofralarında dua ettiğimiz gibi beddua etmek de hakkımızdır. Bu saldırıyı yapanlara, her türlü şekilde ıslah olmaları için dua ederiz ama ıslah olmayacaklarsa elleri kurusun, elleri kırılsın.” ifadelerini kullandı.

Bu saldırıyı yapanların, sadece oraya o bombaları koyanlar ya da o bombaları gönderenlerden ibaret olmadığına dikkati çeken Kurtulmuş, şöyle devam etti:

“Bu saldırıların hem milletimize hem ülkemizin dirliğine, birliğine karşı yapıldığını biliyoruz. Bu terör saldırılarının arkasındaki birtakım çevrelerin, nasılki biz bu elem dolu olay karşısında yüreğimiz kan ağlıyorsa içimiz sızlıyorsa ellerini ovuşturarak, ‘Aman ne güzel bu bombalar patladı ve huzursuzluk Türkiye’de bir zemin buldu.’ diye sevinenlerin olduğunu da biliyoruz. Şunu çok açık bir şekilde söylemek isterim. Terör, bugün artık sadece birtakım terör örgütlerinin işi değil. Bu terör örgütleri üzerinden bölgede ve dünyada birtakım dengeleri elinde bulundurmak isteyenlerin kullandığı bir uluslararası araç haline gelmiştir. Dolayısıyla bu saldırının bir yüzüyle ilgili gerçekten derin acılar ve elemler duyuyoruz ama aynı şekilde diğer tarafında da derin kızgınlıklar ve öfkeler içerisinde olduğumuzu da ifade ediyoruz. Kendi düzenlerini devam ettirmek için kendi siyasal çıkarlarını sürdürmek için taşeron olarak kullandıkları terör örgütleri üzerinden sadece Türkiye’yi değil, sadece Ortadoğu coğrafyasını değil, bütün dünyayı kan gölüne döndürenler aslında çok tehlikeli bir oyunun parçası haline geliyorlar.” AA