Kurtulmuş, Yeni Nesil Gazetecilere sertifikalarını verecek

Başbakan Yardımcımız ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, yarın Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen “ Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” programının sertifika törenine katılacak.

Eklenme: 14 Haziran 2016 - 17:43 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: Arzu CİHANGİR

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş,  Basın İlan Kurumu ve İŞKUR işbirliği ile düzenlenen “ Yeni Nesil Gazetecilik Eğitimi” programının sertifika törenine katılacak.

Basına 55 yıldır destek veren Basın İlan Kurumu, basının nitelikli personel istihdam edememesi sorununa bu projesiyle çözüm sunmayı amaçlıyor. BİK, altı hafta süren eğitimde yaklaşık 50 öğrenciye, alanında uzman 25 gazeteci, akademisyen ve sektör profesyoneline 15 farklı kategoride dersler verdirerek, Türkiye’nin kanayan yaralarından birine çözüm olmak istiyor.

İŞKUR işbirliğiyle gerçekleşen program kapsamında eğitimlerini bitiren öğrencilerin staj ve iş başı durumlarında, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigortası ile Genel Sağlık Sigortası Prim Giderleri ve ücret ödemeleri İŞKUR tarafından karşılanacak.

Eğitimi bitiren öğrencilere sertifikaları 15 Haziran Çarşamba günü Saat: 15.00’da, Mercure Hotel Topkapı’da yapılacak bir törenle Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Prof. Dr. Numan Kurtulmuş tarafından verilecek.

BİK

Tören Adresi:

Mercure Hotel – Merkezefendi Mh. Mevlana Cd. 89-1 Cevizlibağ / Zeytinburnu/ İstanbul

Program:

  • Sunum
  • Açılış konuşmaları
  • Sertifika töreni
  • Kapanış