“La Traviata”da prömiyer akşamı

 Verdi’nin “La Traviata” operası, yarın Ankara Opera Sahnesi’ndeki prömiyeri ile sanatseverlerle buluşacak ANKARA – Giuseppe Verdi’nin bestelediği Francesco Maria Piave’nin librettosunu yazdığı “La Traviata” operası, yarın Ankara Opera Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşacak. Alexandre Dumas’ın 1848’de yazdığı “Kamelyalı Kadın” romanını temel alan ve Paris’te geçen eseri Recep Ayyılmaz sahneye koydu. Orkestra yönetmenliğini Nezih Seçkin ve Alessandro […]

Eklenme: 3 Haziran 2016 - 16:09 / Son Güncelleme: 3 Haziran 2016 - 16:09 / Editör: BIK

 Verdi’nin “La Traviata” operası, yarın Ankara Opera Sahnesi’ndeki prömiyeri ile sanatseverlerle buluşacak

ANKARA – Giuseppe Verdi’nin bestelediği Francesco Maria Piave’nin librettosunu yazdığı “La Traviata” operası, yarın Ankara Opera Sahnesi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Alexandre Dumas’ın 1848’de yazdığı “Kamelyalı Kadın” romanını temel alan ve Paris’te geçen eseri Recep Ayyılmaz sahneye koydu.

Orkestra yönetmenliğini Nezih Seçkin ve Alessandro Cedrone’nin yaptığı operada, Violetta ve Alfredo arasındaki umutsuz aşk anlatılıyor.

Dünya opera repertuvarının en popüler yapıtları arasında yer alan eserin dekoru Çağda Çitkaya, kostümleri Gazal Erten, koreografisi Kürşat Kılıç ve ışığı ise Müfit Özbek imzası taşıyor.

Yarın akşam prömiyeri gerçekleştirilecek La Traviata, pazar günü ise sezonun son temsilinde Başkentli sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

AA