Lavrov, Türkiye ziyaretini iptal etti

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un yarın gerçeklemesi beklenen Türkiye ziyaretini iptal ettiği bildirildi.ANKARA/MOSKOVA (AA) – Diplomatik kaynakların ve Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Basın Müşaviri İgor Mityakov’un, AA’ya ziyarete ilişkin hazırlıkların sürdüğünü ve Rus tarafının iptale ilişkin herhangi bir bildirimde bulunmadığı bilgisi vermesinin ardından, taraflardan yeni bir açıklama geldi. Lavrov, Soçi’de gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye ziyaretini iptal […]

Eklenme: 24 Kasım 2015 - 17:09 / Son Güncelleme: 24 Kasım 2015 - 17:09 / Editör: BIK

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un yarın gerçeklemesi beklenen Türkiye ziyaretini iptal ettiği bildirildi.ANKARA/MOSKOVA (AA) – Diplomatik kaynakların ve Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği Basın Müşaviri İgor Mityakov’un, AA’ya ziyarete ilişkin hazırlıkların sürdüğünü ve Rus tarafının iptale ilişkin herhangi bir bildirimde bulunmadığı bilgisi vermesinin ardından, taraflardan yeni bir açıklama geldi.

Lavrov, Soçi’de gazetecilere yaptığı açıklamada Türkiye ziyaretini iptal ettiğini duyurdu. Rus Bakan ayrıca, Türkiye’deki terör tehdidinin Mısır’dan daha az olmadığını ileri sürerek Rus vatandaşlarına Türkiye’yi ziyaret etmemelerini tavsiye etti.

Rusya Savunma Bakanlığı, bugün Suriye’de Rus hava kuvvetlerine ait Su-24 tipi bir savaş uçağının düşürüldüğünü açıklamıştı.

Türkiye ve Rusya Dışişleri Bakanlıkları geçen hafta yaptıkları açıklamada, Lavrov’un 25 Kasım’da Türkiye’ye geleceğini, Türkiye-Rusya Üst Düzey İşbirliği Konseyi’nin alt organı Ortak Stratejik Planlama Grubu toplantısına katılacağını duyurmuştu.

Muhabir: Selen Temizer

MFK