Levent Nazifoğlu: Kongre şampiyonluğu bile etkiler

Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Nazifoğlu, “(Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesiyle ilgili olağanüstü mali genel kurul) Florya’da bir beklenti var. Kötü bir sonuçta iyi etkilenmeyiz. Şampiyonluğu bile etkiler.” dedi.

Eklenme: 18 Ekim 2016 - 17:21 / Son Güncelleme: 18 Ekim 2016 - 17:21 / Editör: Ömer Faruk Orkçu

İSTANBUL- Galatasaray Sportif AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılı kulüpte Riva ve Florya arazilerinin değerlendirilmesiyle ilgili 22 Ekim’de yapılacak olağanüstü mali genel kurulda olumsuz bir sonuç çıkmasının şampiyonluğu bile etkileyeceğini söyledi.

Florya Metin Oktay Tesisleri’nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Nazifoğlu, mali genel kuruldan olumsuz sonuç çıkması durumunda takımın iyi etkilenmeyeceğini belirterek, “Başkanın duruşu, görüşü nedir bilemem. Biz iyi etkilenmeyiz. Bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Burada bazı problemler var. Bizler, bu ayın 22’sini bekliyoruz. Florya’da bir beklenti var. Şampiyonluğa da gidiyoruz. Kötü bir sonuçta iyi etkilenmeyiz. Şampiyonluğu bile etkiler.” diye konuştu.

Nazifoğlu, Galatasaray Kulübü’nün borçlarının ödenemeyecek duruma geldiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ben de satılmasını istemiyorum ama insanlar bazı problemlerini halletmek için bazı hasetlerinden vazgeçmek zorunda. Bunu söyleyenler, ‘o olmasın da bu olsun’ demiyor, ‘hayır satılmasın’ diyor. Böyle bir sistem yok. ‘Satılmasın’ diyen kişiler, bunun karşılığını da koymak zorunda. Bugün 1,5 milyar liraya dayanan borca daha önce önlem almak zorundalar. Şu anda kangren olmuş bir borç var. Bunun ödenmesi gerekiyor. Artık ödenecek halden çıkmış vaziyette. İnsanların daha yapıcı yaklaşması lazım. Galatasaray, ‘öyle değil de böyle olsun’ diyecek bir vaziyette değil.”

“Florya’daki bütün problemler sona erdi”
Nazifoğlu, sarı-kırmızılı ekibin ilk 7 haftalık performansını değerlendirerek, “Başlangıçta hem taraftarlarımızın hem de spor kamuoyunun Galatasaray ile ilgili endişeleri vardı. Yedi hafta geçti. Hem takımımız oturdu hem de Florya’daki bütün problemler sona erdi. Takımdaki kardeşlik ve birlik olgusu, bizim de ummadığımız kadar üst seviyeye çıkmış durumda. Bu da puan cetveline yansıyor.” şeklinde konuştu.

Spor Toto Süper Lig’in 8. haftasında 22 Ekim Cumartesi günü sahalarında yapacakları Trabzonspor maçına değinen Nazifoğlu, “Trabzonspor maçında herkesin 90 dakikadan memnun olacağı bir takım izleyeceğiz. Trabzonspor maçları, kendimi bildim bileli zorlu geçmiştir. Bu hafta da zorlu geçecek. Kolay kazanacağımız bir maç olarak değerlendirmiyoruz. Çok koşacağız, çok mücadele edeceğiz ve güzel bir galibiyet alacağız.” ifadelerini kullandı.

Galatasaray taraftarlarına Trabzonspor müsabakasında tribünleri tamamen doldurması için çağrıda bulunan Levent Nazifoğlu, “Trabzonspor karşılaşmasında 50 bin aslanı Türk Telekom Arena’da görmek istiyoruz. Taraftarlarımızın fazlasıyla buna uyacağına inanıyorum. Taraftarlarımız, çok önemli problemleri aşarak stada geliyorlar. Bunların farkındayız ama yapılacak bir şey yok. Sene sonuna kadar devam edecek bir süreç var. Galatasaray için bir süre daha stada gelirkenki problemlere katlanmalarını rica ediyorum.” şeklinde görüş belirtti.

Doğum günü kutlaması
Galatasaray Futbol Direktörü Cenk Ergün ve A Takım İdari Menajer Yardımcısı Mert Çetin’in doğum günleri kutlandı.

Levent Nazifoğlu’nun basın toplantısının ardından, Galatasaray’ı takip eden muhabirlerin organize ettiği sürpriz doğum günü kutlaması düzenlendi.

Cenk Ergün ve Mert Çetin, kendileri için hazırlanan pastanın üzerindeki mumları beraber üfledi. Ergün, kutlamaya karşılık sezon sonunda şampiyon olmaları durumunda şampiyonluk pastası hazırlatacaklarını söyledi.

AA