Macaristan-Slovenya sınırına tel örgü çekiliyor

Macaristan, sığınmacı akınını önlemek amacıyla Sırbistan, Hırvatistan, Romanya sınırlarının ardından Slovenya sınırına da tel örgü çekmeye başladı.BUDAPEŞTE (AA) – Macar Hükümet Sözcüsü Zoltan Kovacs bir radyo kanalına yaptığı açıklamada, Macaristan’ın, Sırbistan, Hırvatistan, Romanya sınırlarından sonra Slovenya sınırına da tel örgü çekmeye başladığını açıkladı. Çekilen tel örgünün çözüm olmadığının farkında olduklarını belirten Kovacs, ”Macar Hükümeti de […]

Eklenme: 25 Eylül 2015 - 12:58 / Son Güncelleme: 25 Eylül 2015 - 12:58 / Editör: BIK

Macaristan, sığınmacı akınını önlemek amacıyla Sırbistan, Hırvatistan, Romanya sınırlarının ardından Slovenya sınırına da tel örgü çekmeye başladı.BUDAPEŞTE (AA) – Macar Hükümet Sözcüsü Zoltan Kovacs bir radyo kanalına yaptığı açıklamada, Macaristan’ın, Sırbistan, Hırvatistan, Romanya sınırlarından sonra Slovenya sınırına da tel örgü çekmeye başladığını açıkladı.

Çekilen tel örgünün çözüm olmadığının farkında olduklarını belirten Kovacs, ”Macar Hükümeti de çekilen tel örgünün çözüm olmadığını biliyor ama bu çalışma yasa dışı göçü frenleme açısından bir araç olabilir. Schengen anlaşması kapsamında sınırlarımızı korumamız için tüm araçları kullanabileceğimiz belirtiliyor” ifadelerini kullandı.

Macaristan’a sığınmacı akını devam ediyor

Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, dün 8 bin 104 sığınmacının ülkeye giriş yaptığını, bunlardan yaklaşık 7 bin 800’ünün Hırvatistan, 300’ünün ise Sırbistan üzerinden girdiği belirtildi.

Açıklamada ayrıca 2015 yılı başından beri Macaristan’a 250 bin sığınmacının geldiği bildirildi.

Muhabir: Mehmet Yılmaz

MFK

cheat women robertsuk.com cheat women
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what