Malatya basınından Ege gezisi

Malatya’dan bir grup basın mensubu, Ege bölgesi illerini ve ilçelerini gezerek, stres atıp, ziyaretlerde bulundular.

Eklenme: 12 Ekim 2016 - 14:27 / Son Güncelleme: 12 Ekim 2016 - 14:28 / Editör: Ferhat Esnek

MALATYA – BİK  Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği’nin organizesi ile Basın İlan Kurumu Malatya Şube Müdürü Nihat Abacı’nın da katılımı ile bir grup basın mensubu, önce Denizli ilini ziyaret ederek, Başbağı Yaylası’na giden teleferike binip, Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin verdiği akşam yemeğine katıldı. Denizli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Gökoğlan’a, Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş ile Malatya Gazeteciler ve Televizyoncular Cemiyeti’nin plaketi ile kuru kayısı verildi.
Daha sonra Denizli ili Pamukkale İlçesi’nde travertenleri gezen basın mensupları, geceyi de, Karahayit’deki Malatya’nın Arapgir İlçesi doğumlu olan iş adamı Halit Polat’a ait termal otelde geçirdiler.

Muğla ili Fethiye İlçesi belediye Başkanı Behçet Saatçı’yı ziyaret eden basın mensupları, daha sonra sırasıyla Köyceğiz Belediye Başkanı Kamil Ceylan’ın konuğu olarak Dalyan harabeleri, sultaniye kaplıcaları, Dalyan Koyu’nu gezdiler.

Ortaca Belediye Başkanı Hasan Karaçelik’in de konuğu olan basın mensupları, Muğla ili Marmaris İlçesi Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan ile de bir araya geldiler. Ziyaretlerde, plaketler ve Malatya’nın dünyaca meşhur kuru kayısısı hediye edildi.

Marmaris İlçesi İçmeler Mahallesi’nde, eski belediye başkanı Zeki Eren’in de konuğu olan basın mensupları, denize girme imkanı da buldu.
Malatya’dan bir grup basın mensubu, Ege bölgesi illerini ve ilçelerini ziyaret programını değerlendiren Ege Bölgesi Malatyalılar Derneği Başkanı Nüvit Ateş, “TEDAŞ’ta görev yaparken, egenin birçok ilinde çalıştım” diyerek, Malatya ile ege illeri arasında kültürel köprü oluşturmak maksadıyla böyle bir organize yaptıklarını ifade etti. Ateş, , “Hem Malatya’mızı, hem de kayısımızı tanıttık. Dostluklar edindik” şeklinde konuştu.

datca-bld-onunde-toplu