Manisa’da Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali

Bu yıl 9. kez düzenlenen ‘Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’ (SYFF) Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği ve Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) iş birliğiyle bu yıl Manisa’da ilk kez düzenlendi.

Eklenme: 18 Kasım 2016 - 17:14 / Son Güncelleme: 18 Kasım 2016 - 17:14 / Editör: Büşra Kılıç
Bu yıl 9. kez düzenlenen 'Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali' (SYFF) Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği ve Manisa Girişimciler Derneği (MAGİDER) iş birliğiyle bu yıl Manisa'da ilk kez düzenlendi.

MANİSA- Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Manisa Çölyak ve Organik Beslenme Derneği Halim Şievcan,  estivalin 20 il ve ilçede 18-20 Kasım’da eş zamanlı olarak gerçekleşeceğini söyledi.

Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali’nin 2008 yılından bu yana düzenlendiğini belirten Şivecan, “Paylaşımcı, açık, adil, anlayışlı, çeşitliliği kucaklayan, gezegene ve üzerindeki yaşama değer veren bir toplum hayaliyle doğan Sürdürülebilir Yaşam Film Festivali (SYFF), yıllar içerisinde birçok şehre yayılarak, katılımcılarına yaşamlarında değişim yaratmaları için ilham ve güç veren bir buluşma haline geldi. Sürdürülebilir Yaşam Kolektifi tarafından Surdurulebiliryasam.tv ve Kelebek Etkisi Derneği iş birliğiyle hayata geçen Festival, bu sene 18-20 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Dokuzuncu yılında da yaratıcı çözümler içeren, birbirinden etkileyici hikayeleri konu alan belgesellerden oluşan SYFF 2016 seçkisi, ücretsiz olarak izleyiciyle buluşacak.” diye konuştu.

Şivecan, Manisa’da bu sene ilk kez düzenlenen festivalin geleneksel hale gelmesi temennisinde bulundu.

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılara ‘Bir Kentli Hikayesi’ adlı filmin gösterimi yapıldı.

AA