Mardin’de terörist saldırı: 1 şehit

Askeri servis otobüsünün geçişi sırasında teröristlerce yerleştirilen patlayıcı infilak ettirildi. ANKARA (AA / bik.gov.tr) – Genelkurmay Başkanlığı, Mardin’in Artuklu ilçesindeki askeri personeli taşıyan servis aracına yönelik terör saldırısında 1 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de hafif şekilde yaralandığını bildirdi. Artuklu’da askeri personeli taşıyan servis aracına, terör örgütü mensuplarınca daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı […]

Eklenme: 2 Aralık 2015 - 19:36 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Askeri servis otobüsünün geçişi sırasında teröristlerce yerleştirilen patlayıcı infilak ettirildi.

ANKARA (AA / bik.gov.tr) – Genelkurmay Başkanlığı, Mardin’in Artuklu ilçesindeki askeri personeli taşıyan servis aracına yönelik terör saldırısında 1 askerin şehit olduğunu, 5 askerin de hafif şekilde yaralandığını bildirdi.

Artuklu’da askeri personeli taşıyan servis aracına, terör örgütü mensuplarınca daha önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı ile saldırıya ilişkin Genelkurmay Başkanlığından açıklamada bulunuldu.

Açıklamada, “Mardin-Artuklu’da, personeli taşıyan servis aracına bölücü terör örgütü mensubu teröristler tarafından daha önce yola döşenen el yapımı patlayıcı ile saldırıda bulunulmuştur. Saldırıda kahraman 1 silah arkadaşımız şehit olmuş, kahraman 5 silah arkadaşımız ise hayati tehlikesi olmayacak şekilde yaralanmıştır” bilgisine yer verilerek, şunlar kaydedildi:

“Yaralı silah arkadaşlarımız derhal hastaneye sevk edilmiş ve tedavilerine başlanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, şehidimizin değerli ailesine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarımıza ve Yüce Türk Milletine başsağlığı ve sabır, saldırıda yaralanan kahraman silah arkadaşlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz.”

Muhabir: Ertuğrul Subaşı

MFK