Mazgallar tehlike saçıyor

Antalya’nın en işlek caddeleri arasında yer alan Kazım Özalp Caddesi (Kapalı yol) havaların da güzel olmasını fırsat bilen vatandaşların akınına uğrarken, caddenin belli bölümlerinde gözlenen manzaralar olası bir kazaya adeta davetiye çıkarıyor.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 10:15 / Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 - 10:15 / Editör: Büşra Kılıç

Murat ŞENTÜRK- Antalya Hilal Gazetesi- Antalya’nın en işlek caddeleri arasında yer alan Kazım Özalp Caddesi (Kapalı yol) havaların da güzel olmasını fırsat bilen vatandaşların akınına uğrarken, caddenin belli bölümlerinde gözlenen manzaralar olası bir kazaya adeta davetiye çıkarıyor. Öyle ki her gün binlerce kişinin üzerinden geçtiği drenaj mazgalları çökme riski taşıyor. Yağmur suyunun tahliyesi için açılan yaklaşık 1 metrelik çukurların üzerine konulan ASAT’a ait mazgalların bu durumuna karşı önlem alınması gerektiği belirtiliyor.

Altlarındaki beton yok olma noktasına gelmiş mazgallardan geçerken dengesi bozulan vatandaşlar, sakatlık riski ile karşı karşıya olduklarını ve Büyükşehir Belediyesi’nin buna bir çözüm bulmazsa kazaların yaşanabileceğini aktardı. ASAT’ın Kapalı yolda daha önce yaptığı çalışma ile drenaj kanallarını genişletmesi bölgedeki esnaf tarafından da memnuniyetle karşılanmış ancak turizmden ekmek yiyen bir kentte çukura düşecek vatandaşların görüntüsünün ciddi anlamda prestij kaybına da neden olacağı savunuldu.