Medyanın gözü Ordu’da

Geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde bir çok medya kuruluşu Ordu’nun tanıtımına katkı sunmak için kente geldi.

Eklenme: 10 Ekim 2016 - 11:21 / Son Güncelleme: 10 Ekim 2016 - 11:39 / Editör: Ferhat Esnek

ORDU – BİK Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun, Ordu’nun turizm odaklı gelişimi amacıyla başlattığı tanıtım faaliyetleri kapsamında, şehre gelip haber ve program çekimleri yapan ulusal televizyonların sayısı her geçen gün artıyor.

Ulusal ve uluslararası televizyon kanalları, Vali İrfan Balkanlıoğlu’nun daveti üzerine Ordu’ya gelerek, Ordu’nun tanıtımı için haber, program ve belgesel çekimlerini Eylül ayı boyunca yaptı.

Ordu’da yürütülen tanıtım faaliyetleriyle ilgili bir değerlendirmede bulunan Vali Balkanlıoğlu, “İlimizi tanıtmak üzere Ordu’ya gelen Tüm medya mensuplarına teşekkürlerimi sunuyorum. Ordu, son dönemde turizmde reytingi artan, çok güzel ve özel bir il. Turizmde de çok büyük çeşitlenme oldu. Sadece sahil ve kum değil, artık turizm denince akla doğa turizmi, endemik bitki tür araştırma turizmi, yayla turizmi, sağlık turizmi, gurme turizmi gibi bir çok turizm dalları geliyor. Ordu bunların hepsine fırsat veren güzel bir il konumunda. Karadeniz bölgesi son dönemde reytingi artan, turizm ve yayla turizmi açısından güzel bir bölge. Özellikle Körfez ülkelerinden çok fazla sayıda turist gelmeye ve döviz bırakmaya başladılar. Ancak, geldiğimizde Ordu’da güzellik namına Karadeniz’de ne bulmak istenirse hepsinin olmasına rağmen, yeterince pastadan pay alamadığını gördük. Sebebini araştırdığımızda da yeterince tanıtılmadığını anladık ve tanıtmaya gayret ettik. Sağolsun bu kardeşlerimiz, Türkiye’deki büyük kanallar, sosyal medya, televizyonlar, görsel medya, basın ve onların tanınan yüzleri, yemek programları, gezi seyahat programları, belgesellere kadar hepsi geldiler. Ordu’yu gördükleri zaman dedikleri şey şu; ‘Ordu bir cennet. Ölmeden önce cennete girmek isteyenler buyursun Ordu’ya gelsin.’ Bu da bizi çok memnun etti. Yetmedi Arap ülkelerinden 70 kadar gazeteciyi buraya getirdik. Bir başka sefer de 20 kadar gazeteci getirmiştik. Onlar da kendi ülkelerinde Ordu’yu tanıttılar. Ordu’da Arap turist görünmezken veya çok azken şimdi yüzbinlere kadar ulaştı. Ama biz bunu da yeterli görmüyoruz. Bosna’ya 2 milyon turist geliyormuş. Sarayova’ya benzer iklim karakterine sahip olan Ordu’ya daha fazla geleceğini ümit ediyoruz. Biz pastayı paylaşmak değil, büyütmek peşindeyiz. İnşallah tanıtımlarımız devam edecek” dedi.

img_8906