Mehdi Eker’in aile mezarlığına bombalı tuzak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker, annesinin ve ağabeyinin mezarının ortasına 8 tane onikişer kilogramlık tüp içine yerleştirilmiş el bombası düzeneği tespit edildiğini söyledi.

Eklenme: 10 Eylül 2016 - 17:28 / Son Güncelleme: 10 Eylül 2016 - 17:28 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA

İSTANBUL- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker, “FETÖ, 15 Temmuz öncesinde algı operasyonu yaratmak ve uluslararası platformda Türkiye’yi zayıflatmak maksadıyla, Türkiye’nin tezlerini çürütmek maksadıyla çok profesyonelce, lobi şirketleri aracılığıyla orada (ABD) kamuoyu çalışmaları yapmış. Bunu biliyoruz. Görüşmelerimizde de bunun etkilerini yer yer gördük.” dedi.

Mehdi Eker, aile mezarlığına el yapımı bomba düzeneği yerleştirildiğini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Diyarbakır’da, annemin, ağabeyimin, amcamın ve babamın mezarlarının bulunduğu kabristanda, ben her bayram kesintisiz olarak arife günü oraya ziyarete giderim, yarın da gidiyordum, planlamıştım dolayısıyla bu da biliniyordu. Annemin ve ağabeyimin mezarının arasına tam böyle oturup Fatiha okunacak yere 8 tane onikişer kilogramlık tüp içerisine düzeneği yerleştirilmiş el yapımı bomba, kabloları, mekanizması, düzeneğiyle birlikte tespit edildi. Ayrıca ikiyüzer kilodan 400 kilo da oraya gelen yol üzerine konmuş. Hain bir plan.”

“Empati bekliyoruz”
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Eker, “Açıkça şunu söyledik; ABD’nin karşı karşıya kaldığı geçmişte 11 Eylül olayı ABD’de insanlarda nasıl bir etki uyandırmışsa FETÖ’nün 15 Temmuz gecesi yaptığı, kalkıştığı darbe teşebbüsü de bizde o duyguları yarattı. Dolayısıyla biz empati bekliyoruz, dost olmanın ve müttefik olmanın gereğinin yerine getirilmesini istiyoruz.” ifadesini kullandı.

AA