Meltem’de kaldırım işgali

Meltem Mahalle Muhtarı Muazzez Kaval, şikâyette bulunmalarına karşın tezgâhların kaldırılmadığını, aksine git gite yayıldığını öne sürdü.

Eklenme: 20 Aralık 2016 - 09:29 / Son Güncelleme: 20 Aralık 2016 - 9:29 / Editör: Büşra Kılıç

YAYALARI ENGELLİYOR

Murat ŞENTÜRK- Antalya Hilal Gazetesi- Muratpaşa İlçesi Meltem Mahallesi’nde Büyükşehir Belediyesi’nin uktesindeki Tarık Okultopu Caddesi üzerindeki Özlem Sitesi önünde yer alan mısır, meşrubat tezgâhları vatandaşların büyük tepkisini topluyor. Her gün yüzlerce insanın bekleme yaptığı durağın hemen yanına konuşlanan tezgâhların kaldırım işgali olduğu ve vatandaşların geçişine engel olduğu savunuluyor. Meltem Mahalle Muhtarı Muazzez Kaval, şikâyette bulunmalarına karşın tezgâhların kaldırılmadığını, aksine git gite yayıldığını öne sürdü.

Kaval, “Bu vatandaş Eğitim ve Araştırma Hastanesi karşısında adeta zincirleme sergi açmış. Halkın kaldırımda yürümesine engel oluyor. Tepki gösterenlere ‘yoldan gidiver’ diye tepki gösteriyor. O bölgede vergisini algısını ödeyen esnafa haksızlık oluyor. Şikâyet etmediğim yer kalmadı. Bütün insanlar bundan şikâyetçi ama kimse müdahale etmiyor. Çok sağlam bir kişinin arkasında olduğunu söylüyor. Orası vatandaşın kaldırımı ve öyle kimse keyfine göre yayılamaz. Buna izin verildiğini de düşünmüyoruz” şeklinde tepki gösterdi.