Memleketim insanı sınır tanımıyor

Hayal gücü sınır tanımayan memleketim insanı günlük yaşantısındaki aykırılıklarla yine şaşırttı. Yozgatlı bir çiftçi hastalanan buzağısını otomobilin arka koltuğunda Kayseri’de veterinere getirdi. Otomobiline benzin almak için duran çiftçinin bu gülümseten görüntüsü amatör kameralar tarafından görüntülendi. Bu fotoğraf kareleri Kayseri’de görüntülendi.  İsminin açıklanmasını istemeyen Yozgatlı bir çiftçi hastalanan buzağısını Kayseri’deki veterinere götürmek için eşine az rastlanır […]

Eklenme: 3 Haziran 2016 - 10:43 / Son Güncelleme: 3 Haziran 2016 - 10:43 / Editör: Oğuz AKÇAKOCA

Hayal gücü sınır tanımayan memleketim insanı günlük yaşantısındaki aykırılıklarla yine şaşırttı. Yozgatlı bir çiftçi hastalanan buzağısını otomobilin arka koltuğunda Kayseri’de veterinere getirdi. Otomobiline benzin almak için duran çiftçinin bu gülümseten görüntüsü amatör kameralar tarafından görüntülendi.

Bu fotoğraf kareleri Kayseri’de görüntülendi.  İsminin açıklanmasını istemeyen Yozgatlı bir çiftçi hastalanan buzağısını Kayseri’deki veterinere götürmek için eşine az rastlanır bir yöntem seçti. Genç çiftçi küçük buzağıyı aklına ilk gelen fikir ile taşımaya karar verdi. Yol uzun, konu hastalık olunca, kısa sürede karar vermesi gereken çiftçi, pahada ağır, cüssede küçük olan buzağıyı otomobilinin arka koltuğuna atarak Kayseri’ye kadar taşıdı.

Sorunsuz yolculuk yaptık

Hayvan taşımacılığında eşine az rastlanır durum Yozgat-Kayseri karayolunda görenleri hem şaşırttı, hem de yüzlerde tebessüme neden oldu. Başka çaresi olmadığını belirten çiftçi, “Hayvan hastalanınca aklıma bir şey gelmedi. Küçük hayvanı taşımak için daha büyük bir araç kiralamam gerekecekti. Yozgat’tan Kayseri’ye kadar harcayacağı yakıt ve araç kirasını çok olacaktı. Otomobilin arkasına sığdığı için bu şekilde taşıdım. Başka illerde de benzer taşıma şekillerini görmüştüm. Ben de denedim ve yolculuğum sorunsuz oldu” dedi.

“Başka çare yoktu”

Arka koltuğa sarı beyaz rengiyle kurulan buzağı ve şoför koltuğunda genç çiftçiyi trafikte görenler şaşkınlıklarını gizleyemedi. Çiftçinin görüntüsü sosyal medyada, “Bu eğlenceli şehirden başka yerde yaşayamam”, “Buzağının makam şoförü varmış”, “Dana beş bin lira. Ben olsam ben de atarım arabaya” gibi yorumlara neden oldu. Yolculuk sırasında otomobildeki buzağıyı görenler korna ve el işaretleriyle genç çiftçiye selam verdi. Bu görüntüler, çiftçinin otomobiline yakıt almak istediği Kayseri çevreyolundaki bir benzin istasyonunda vatandaş tarafından cep telefonuyla çekildi.

Hayal gücü sınır tanımayan memleketim insanı yine yaptığı ilginçlikle hem düşündürdü hem de gülümsetti. Trafik kurallarına uygun olmayan bu seyahat şans eseri hiç kimse zarar görmeden sonuçlandı. Çoğumuzu gülümseten bu haber ve fotoğraflar yine bizlere örnek alınması gereken bir ders olmayacak. Büyük bir ihtimalle herkes gülümseyip geçecek. Ahmet Bolat/Kayseri Gündem