Memurun kulağı ‘9 gün tatil’ açıklamasında

25 Haziran’daki Ramazan Bayramı tatilinin uzayıp uzamayacağı önümüzdeki pazartesi günü yapılacak olan Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklanacak.

Eklenme: 14 Haziran 2017 - 09:30 / Son Güncelleme: 14 Haziran 2017 - 9:30 / Editör: Ferhat Esnek

Ramazan Bayramı tatili kaç gün olacak?’ sorusunun cevabı 19 Haziran Pazartesi günü yapılacak Bakanlar Kurulu toplantısında belli olacak.

Eğitim sendikaları okulların tatil olması sebebiyle öğretmenlere 9 günlük tatil istemişti. Diğer memur sendikları da 25-26-27 Haziran’a denk gelen 3 günlük Ramazan Bayramı tatilinin hafta içi kalan diğer 3 gününün de idari izinli sayılmaları için hükümete çağrı yapmalarına destek turizm sektöründen geldi.

Rusya ile yaşanan kriz sonrası henüz istenilen seviyeye gelemeyen turizmciler, bu açığı yerli turistle kapatmak istiyor..

HÜKÜMETLE GÖRÜŞMELER

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği(TÜRSAB) Marmaris Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Ali Kırlı, şöyle dedi:
“Eğer hükümet tatili bir hafta uzatırsa iç pazar ve turizm sektöründe olumlu dönüş olacaktır. Bir an önce hükümet tatilin uzatılması yönünde karar almasını istiyoruz. Önceki yıllarda olduğu gibi vatandaşlarımız sıkıntı yaşamamaları için ön rezervasyonların yaptırmaları gerek. Hükümetle, tatilin uzatılması için görüşmelerimiz devam etmektedir. İktidarın Muğla temsilcileri ile bayram tatilinin uzatılması çağrımız paylaşarak Ankara’ya iletilmesi için girişimlerde bulunduk.”