Merzifon’da “İyi Şeyler” oluyor

Merzifon Cafe Beste Sahibi Atasoy, lösemi hastası çocuklara destek olmak amacıyla kendi dükkanına LÖSEV’in projesi olan ‘İyi Şeyler Dükkanı’ açtı.

Eklenme: 3 Ekim 2016 - 13:54 / Son Güncelleme: 3 Ekim 2016 - 13:54 / Editör: Büşra Kılıç

Gökalp AKBULUT-Pusula Gazetesi(Merzifon-Amasya)- Murat Atasoy, Merzifon’daki ilk ‘İyi Şeyler’ dükkanını açarak lösemili minik çocukların yüzünde bir parça gülümseye vesile olabilmenin kendisine mutluluk vereceğini söyledi.

LÖSEV Vakfı’nın projesi olan ‘İyi Şeyler Dükkanı’nda lösemi hastası çocukların ailelerin kendi elleriyle yaptığı el emeği göz nuru oyuncaklar Atasoy’un girişimiyle Merzifon’da hayat buldu.

Buradan alınacak ürünler tamamen zararsız organik maddelerden üretilmiş olup elde edilen tüm gelir lösemi hastası çocukların tedavisinde kullanılmak üzere LÖSEV’e gönderilecek.

Merzifon halkının bu tür sosyal projelerine sahip çıkacağından emin olan Murat Atasoy tüm vatandaşları ‘İyi Şeyler Dükkanı’ndan bir şeyler almaya ve kampanyaya destek olmaya davet etti.

Lösemiyle mücadelede en etkili kurumun LÖSEV olduğunu söyleyen Atasoy; “Lösemili çocuklar için ne yapabiliriz diye düşündüm. LÖSEV yetkilileriyle telefonda görüştüm yardım etmek istediğimizi anlattım ve projeye dahil olduk. Kimse kimseden at ile deve istemiyor zaten lösemili çocukların çok bir paraya ihtiyacı çok. Onların yanında olmak ve onlar için çalıştığımızı bilmeleri önemli” dedi.

“AMACIMIZ ÇOCUKLARIN GÜLÜMSEMESİ”

Löseminin diğer kanser türlerinden ayrıldığını belirten Atasoy; “Diğer kanser türlerinin bir çoğu 50-60 yaşında ortaya çıkıyor. Ama lösemi küçücük çocuklarda başlıyor. Bizim en büyük amacımız bu çocukların yüzüne küçücük bir gülümseme verebilmek. İnşallah vatandaşlar da destek olacak daha da genişleyecek. Amacımız sadece o çocukların gülümsemelerine vesile olabilmek” ifadelerini kullandı.

“TÜM ÜRÜNLER EL EMEĞİ GÖZ NURU”

İyi Şeyler Dükkanı’ndaki ürünlerden bahseden Atasoy; “Burada satılan ürünler tamamen sağlıklı zararlı hiçbir madde kullanılmıyor. Ayrıca bu oyuncaklar Lösev’in Ankara’ki köyünde lösemili çocukların ailelerinin çabalarıyla ortaya çıkarılıyor. Hepsi el emeği göz nuru manevi değer taşıyan şeyler. Bayram kartı, kupa, magnet, rozet, dekoratif eşyalar, anahtarlık, bez bebekler, boyama kutuları, umut topları, keçe nazarlıklar gibi ürünler mevcut. Bu ürünleri satarak LÖSEV’e büyük katkı sağlayacağız. Yapılan yardımların yerini bulduğundan şüpheniz olmasın” şeklinde konuştu.