Merzifon’da tüp gaz patlaması

Binanın havalandırma boşluğuna atılan mutfak tüpü patlayınca hasar oluştu.AMASYA (AA) – Amasya’nın Merzifon ilçesinde, bir binanın havalandırma boşluğuna atılan ve patlayan mutfak tüpü hasara yol açtı. Alınan bilgiye göre, Yunus Emre Mahallesi 1. Etap TOKİ konutları F5-A Blok’ta henüz belirlenemeyen bir daireden binanın havalandırma boşluğuna atılan mutfak tüpü patladı. Büyük bir gürültüyle patlayan tüp, binanın […]

Eklenme: 1 Aralık 2015 - 09:06 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:13 / Editör: BIK

Binanın havalandırma boşluğuna atılan mutfak tüpü patlayınca hasar oluştu.AMASYA (AA) – Amasya’nın Merzifon ilçesinde, bir binanın havalandırma boşluğuna atılan ve patlayan mutfak tüpü hasara yol açtı.

Alınan bilgiye göre, Yunus Emre Mahallesi 1. Etap TOKİ konutları F5-A Blok’ta henüz belirlenemeyen bir daireden binanın havalandırma boşluğuna atılan mutfak tüpü patladı. Büyük bir gürültüyle patlayan tüp, binanın dış cephesinde ve dairelerin pencerelerinde hasra neden oldu.

İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri, patlama sonucu oluşan yangına müdahale ederek kısa sürede söndürdü. Polis ekipleri de söz konusu tüpün hangi daireden atıldığını belirlemek için çalışma başlattı.

Yaşadıkları korku nedeniyle rahatsızlanan bazı apartman sakinlerine olay yerine gelen ambulanslardaki sağlık ekipleri müdahalede bulundu.

Soruşturma sürdürülüyor.

Muhabir: Murat Bilen

MU