Mescid-i Aksa için birleşme çağrısı

Gazze Şeridi’nde Mescid-i Aksa için Filistinli direniş örgütlerine ‘ortak operasyon birimi’ kurulması çağrısı yapıldı.GAZZE (AA) – Gazze Şeridi’nde Mescid-i Aksa için Filistinli direniş örgütlerine ‘ortak operasyon birimi’ kurulması çağrısı yapıldı. Halk Direnişi Komiteleri’nin silahlı kanadı Nasır Salahaddin Tugayları Sözcüsü Ebu Yusuf, Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, “İsrail’i ?Mescid-i Aksa’yı kapatmasının yankıları konusunda uyarıyoruz. Uluslararası toplumdan İsrail’in […]

Eklenme: 29 Eylül 2015 - 15:06 / Son Güncelleme: 29 Eylül 2015 - 15:06 / Editör: BIK

Gazze Şeridi’nde Mescid-i Aksa için Filistinli direniş örgütlerine ‘ortak operasyon birimi’ kurulması çağrısı yapıldı.GAZZE (AA) – Gazze Şeridi’nde Mescid-i Aksa için Filistinli direniş örgütlerine ‘ortak operasyon birimi’ kurulması çağrısı yapıldı.

Halk Direnişi Komiteleri’nin silahlı kanadı Nasır Salahaddin Tugayları Sözcüsü Ebu Yusuf, Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, “İsrail’i ?Mescid-i Aksa’yı kapatmasının yankıları konusunda uyarıyoruz. Uluslararası toplumdan İsrail’in tacizlerine karşı Müslümanların kutsallarını, özellikle de Mescid-i Aksa’yı koruma konusundaki sorumluluğunu üstlenmesini istiyoruz” dedi.

Ebu Yusuf, “Nasır Tugayları elleri bağlı şekilde durmayacak. Filistin direniş örgütlerinin sabitlerin, ulusal hakların ve her şekliyle direnişin muhafaza edilmesi temelinde ülkenin çıkarları için birleşmesi gerekir” diye konuştu.

İsrail’in Yahudilerin dini günleri nedeniyle Mescid-i Aksa’ya Filistinlilerin girmesini bazen tamamen bazen de kısmi olarak engellemesi nedeniyle 13 Eylül’den beri Kudüs başta olmak üzere Filistin’in farklı kentlerinde gerilim yaşanıyor. İsrail polisi ve askerleri bu süreçte Filistinlileri yakalama bahanesiyle Mescid-i Aksa’nın avlusuna girmişti. Hatta İsrail askerleri postallarıyla kutsal mescidin içine girmiş, pencerelerinden içeriye gaz bombası atmıştı.

Muhabir: Ayşe Sümeyra Aydoğdu

AMT

marriage affairs affair dating sites wife cheat
women looking to cheat cheat women my wife cheated on me now what
marriage affairs women cheat on their husbands will my husband cheat again
marriage affairs married affairs sites will my husband cheat again