Meteoroloji’den İstanbul’a yeni uyarı

İstanbul’da sağanak yağış dün akşam saatlerinden itibaren etkisini gösterdi. Birçok ilçede kuvvetli sağanak yağış görüldü. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İstanbul’da bugün parçalı ve çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışı geçeceği bildirildi.

Eklenme: 14 Eylül 2018 - 10:24 / Son Güncelleme: 14 Eylül 2018 - 10:24 / Editör: Ferhat Esnek

İstanbul’da etkili olan gök gürültülü sağanak yağış, hayatı olumsuz etkiledi. Birçok ilçede kuvvetli sağanak yağış görüldü.

Anadolu Yakası’nda gece saatlerinde şiddetini artıran yağış, Avrupa Yakası’nda da etkili oldu. Yolda oluşan su birikintilerinde mahsur kalan araçlar itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

İstanbul’da sabaha saatlerine kadar etkisini sürdüren yağmur nedeniyle birçok noktada araçlar yağmur sularında mahsur kaldı.

Yağış nedeniyle bazı binaların bodrum katlarını su bastı. İtfaiye ekipleri baskın yaşanan yerlerde su tahliyesi gerçekleştirdi.

METEOROLOJİDEN YENİ UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, İstanbul’da bugün parçalı ve çok bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışı geçeceği bildirildi.

Yapılan açıklamada, bölgenin doğu kesimleri ile Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde çok kuvvetli ve yer yer şiddetli (50-100 kg/m2) olması bekleniyor.

Batı Karadeniz Bölgesi’nin genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği, yağışların; Düzce,Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Sabah ve öğle saatleri arasında Düzce’de,sabah saatlerinden sonra Zonguldak ve Bartın çevrelerinde görülmesi beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların,öğle saatlerinden itibaren etkisini arttıracağı bildirildi.

15.09.2018 Cumartesi günü sabah saatlerine kadar aralıklarla çok kuvvetli ve yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Şiddetli yağışın meydana getirebileceği sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği bildirildi.