Mezar kazarken tarihi esere rastladılar

Muğla’nın Bodrum ilçesinde açılan bir mezarda tarihi sütuna rastlandı.İlçenin Yalıkavak Mahallesi’nde vefat eden bir kişi için merkez mezarlığında Bodrum Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerince mezar açma çalışması başlatıldı. Ekipler, yaklaşık bir metre kazdıkları mezar yerinde eski dönemlerde kullanılan ve sütunu andıran tarihi bulguyla karşılaştı. Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen Bodrum Müze Müdürlüğü görevlileri, eseri inceledikten sonra […]

Eklenme: 9 Mart 2015 - 16:25 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:17 / Editör: BIK

Muğla’nın Bodrum ilçesinde açılan bir mezarda tarihi sütuna rastlandı.İlçenin Yalıkavak Mahallesi’nde vefat eden bir kişi için merkez mezarlığında Bodrum Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü ekiplerince mezar açma çalışması başlatıldı.

Ekipler, yaklaşık bir metre kazdıkları mezar yerinde eski dönemlerde kullanılan ve sütunu andıran tarihi bulguyla karşılaştı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye gelen Bodrum Müze Müdürlüğü görevlileri, eseri inceledikten sonra mezarın kapatılarak yeni bir mezar açılmasına karar verdi. Sütunun tarihi değer taşıdığını belirten yetkililer, yapılacak çalışmanın ardından eserin dönemiyle ilgili veri elde edilebileceğini kaydetti.

Tarihi eseri bulanlardan Sezai Topçu, gazetecilere yaptığı açıklamada, ilk defa böyle bir olayla karşılaştığını dile getirerek, “Mezar kazarken tarihi eserle karşılaştık, şaşkınız” dedi.

Eseri bulanlardan Mehmet Alaçal da açılan yerin iptal edilerek yeni bir mezar açtıklarını söyledi. Alaçal, “Sütuna zarar vermemek için uğraştık. Bodrum için önemli bir eser olabilir diye düşündük. Ne olduğu yetkililerin araştırmaları sonucunda ortaya çıkacak” diye konuştu.

AA- Ali Ballı

MU

i dreamed my wife cheated on me cheat women reasons women cheat
why does my husband cheat scottdangelo.com i want my husband to cheat
marriage affairs developersalley.com wife cheat
women looking to cheat site my wife cheated on me now what
marriage affairs survivingediscovery.com will my husband cheat again