Miraç Kandilinde ‘Miraç’ Filmi

Kaybettikleri arkadaşlarını bulmak isterken, büyük çaba harcayan bir grup çocuğun macerasını konu alan ‘Miraç’ filmi bugün (21 Nisan Cuma) vizyona giriyor. Film hem 23 Nisan Çocuk Bayramı hem de Miraç Kandili ile aynı gün vizyonda olacak.

Eklenme: 21 Nisan 2017 - 11:16 / Son Güncelleme: 21 Nisan 2017 - 11:25 / Editör: Arzu CİHANGİR

Daha önce Ekonomi Tıkırında, Kırıntılar gibi filmlerle, Güle Güle, Yüzyıllık Mühür Çanakkale gibi dizilerin de yapımcılığını yapan Galibarda Fikir Sanat firmasından yapımcı Miraç Kazancı’nın üstlendiği film bir macera komedi türü olarak izleyiciyle buluşacak. Müziklerini Rafet El Roman’ın yaptığı filmin yönetmeni ise Enes Hakan Tokyay.

Ufuk Bayraktar

Yusuf ile Ali iki küçük arkadaştır. Arkadaşları Ahmet’i kaybetmişlerdir. Bu nedenle Ahmet’e seslerini duyurmak için ellerinden geleni yapmaktadırlar. Göğün 7. katına çıkmak için köylülerden akıl alan ikili köyü birbirine katıp, maceradan maceraya atılacaklardır. Film, Hz Muhammed’in (sav) Miraç’a çıkışını çocukların gözünden göstermeyi, onların dünyasından vermeyi hedefliyor.

Başrollerinde ünlü oyuncular Ufuk Bayraktar ve Meltem Miraloğlu’nun yer aldığı ‘Miraç’ senaryosunu Yasin Öksüz kaleme aldı. Başrolde yer alan Yusuf ile Ali’yi de Arda Şahin ile Emircan Çal canlandırıyor. TRT ve T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı destekli filmin dağıtım firması ise Bir Film.

Miraç Kazancı (sağ 1), Arda Şahin (sağ 2), Meltem Miraloğlu (sol 2), Enes Hakan Tokyay (sol 1)

19 Nisan Çarşamba günü Özdilekpark Cinetime’da basın ön gösterimi yapılan film, izleyicilerden tam not aldı. Medya, sanat ve siyaset dünyasından çok sayıda katılımcı ön gösterimde yer aldı.

Film bugün (21 Nisan Cuma) Türkiye’de, 25 Mayıs’tan sonra ise Avrupa’da gösterime girecek.

Fragman için: www.youtube.com/watch?v=Y_KzmlRZ280