Mobil vezne kolaylığı

Muratpaşa Belediyesi’nin Temmuz 2014’teki Meclis toplantısında alınan karar ile vatandaşların vergi ödeyebilmelerini kolaylaştırmak üzere satın aldığı ‘mobil vezne’ aracı ödeme noktasında ciddi kolaylık sağlıyor.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 09:57 / Son Güncelleme: 19 Ekim 2016 - 9:57 / Editör: Büşra Kılıç

Murat ŞENTÜRK- Antalya Hilal Gazetesi-  Mark Antalya AVM’ye alışverişe gelen vatandaşlar çıkışta da ödemesini ister nakit ister kredi kartı ile gerçekleştirebiliyor.

Vatandaşların, Meltem Mahallesi’nde bulunan Tapu Kadastro Müdürlüğü’ndeki işlemlerinde, belediye ile ilgili bölümlerinde hız kazandırmak isteyen Muratpaşa Belediyesi’nin uygulamaya koyduğu ve bir çok belediyenin de uyguladığı mobil veznesi hizmeti vatandaşların takdirini topluyor. Vatandaşlar, Muratpaşa Belediyesi Mobil Veznesi’nde; tahakkuk, tahsilat, beyan sureti ve borcu yoktur yazısı gibi işlemlerini zaman kaybı yaşamadan yaptırabiliyor.

Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde konuşlandırılan mobil veznenin çalışmalarını denetleyen Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı Hasan Kaçmaz, “Vatandaşlarımızın, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde belediyemizle ilgili işlemlerine hız kazandırmak ve zaman kaybı yaşamalarını önlemek istedik. Vatandaşlarımız, belediyeye kadar gelmeden, işlemlerini mobil veznemizden nakit ve kredi kartıyla yaptırabilirler. Mobil veznemizde; tahakkuk, tahsilat, beyan sureti ve borcu yoktur yazısı almak gibi işlemleri yapılabiliyor” dedi.

Muratpaşa Belediyesi, Tapu Kadastro Müdürlüğü’nde sabit bir vezne için de görüşmelerini sürdürüyor. Görüşmelerin olumlu sonuçlanması halinde vatandaşlar Muratpaşa Belediyesi ile ilgili işlemlerini Tapu Kadastro Müdürlüğü içinde yaptırabilecek. Sabit vezne oluşturulması ile birlikte mobil vezne; Muratpaşa’da yaşayan engelli ve yaşlı vatandaşlara hizmet verecek. Mobil vezne, talep eden engelli ve yaşlı vatandaşların evlerine kadar giderek işlemlerini yapacak.