Müdürlük stresini resimle atıyor

Aydın Emniyet Müdürü Dr. Rahmi Baştuğ, başarılı bir meslek kariyerinin yanı sıra sanata olan düşkünlüğüyle biliniyor. Resim çizmeye meraklı olan Baştuğ’un kendisine ait 16 tablosu bulunuyor.

Eklenme: 23 Kasım 2016 - 09:10 / Son Güncelleme: 23 Kasım 2016 - 9:10 / Editör: Büşra Kılıç

Kazım YÖRÜKCE- Ses Gazetesi(Aydın)- Baştuğ’un yağlı boya resim çalışmaları görenleri kendisine hayran bırakıyor. Halk Eğitim Merkezi’nin kursu dışında profesyonel bir eğitim almadığını belirten mütevazi ressam Rahmi Baştuğ, resimlerin bazılarını sevdiği kişilere hediye ettiğini söyledi.

Kendisinin çizdiği 16 tablosunun bulunduğunu belirten Baştuğ, “Resim merakı benim çocukluktan geliyor. Kendimi geliştirmek için halk eğitim merkezi kursuna gittim. Orada bu işin inceliklerini öğrendim. Resimlerin büyük çoğunluğunu Ankara’da görev yaptığım dönemde çizdim. Kendimin çizip tablo haline getirdiğim 16 resim bulunuyor. Bunlardan üçünü Mersin’de görev yaptığım dönemde ziyaretime gelen misafirlerime hediye ettim. Resim çizmeyi seviyorum. Özellikle çekilmiş bir fotoğrafın resmini çizerek tablo haline getiriyorum. Resim çizmek beni rahatlatıyor” dedi.

SERGİ HAYALİ

Aydın’da da fırsat buldukça resim çizeceğini belirten Baştuğ, “Aydın’a çizmiş olduğum üç resim getirdim. Mersin’de resim çizmek için çok fazla fırsat bulamadım. Umarım Aydın’da fırsat bulurum. Fotoğraf çekmeyi de çok seviyorum. İleride kendi çizdiğim resim ve fotoğraflardan oluşan bir sergi açmayı istiyorum” dedi.