Muğla’da başarılı gazeteciler ödüllendirildi

 Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından düzenlenen gecede Medya Başarı Ödülleri sahiplerini buldu. Törende 15 Temmuz Darbe Girişimi sürecindeki duruşları nedeniyle Muğla Valisi Amir Çiçek’e ve CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a cemiyet onur ödülü verildi

Eklenme: 11 Ekim 2016 - 11:34 / Son Güncelleme: 11 Ekim 2016 - 11:34 / Editör: Ferhat Esnek

MUĞLA BİK- Muğla Gazeteciler Cemiyeti tarafından Basında Sansürün kaldırılışının yıl dönümü olan ‘24 Temmuz Basın Bayramı’ nedeniyle geleneksel olarak verilen ancak 15 Temmuz darbesi nedeniyle ertelenen Medya Başarı Ödülleri düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Törende 15 Temmuz Darbe Girişimi sürecinde darbeye karşı duruşu, demokrasiye olan inancı nedeniyle Muğla Valisi Amir Çiçek’e ve 15 Temmuz darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın FaceTime üzerinden yaptığı bağlantıyı ekranlara taşıyan, darbeci askerlerin fiili müdahalesine maruz kalmasına rağmen, ekranını karartmayan, CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a cemiyet onur ödülü verildi.

MİLLETİN SESİ OLDUK

Halk oyunları gösterisiyle başlayan gecenin açılış konuşması MGC Başkanı Süleyman Akbulut tarafından yapıldı. Akbulut, “Ülkemizi derinden sarsan 15 Temmuz darbe girişimi gecesi özellikle haber kanallarımız milletin ve demokrasinin sesi olmuştur. Yani Türk Medyası darbenin karşısında ve demokrasinin yanında olmuştur. Bu anlamda yönetim kurulumuzca demokrasinin sesi olan meslektaşlarımızı ödüllendirmek istedik. Biz Muğla Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu olarak o gece demokrasinin ve milletin sesi olan tüm haber kanallarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Daha sonra CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş’a MGC Onur Ödülü MGC Başkanı Süleyman Akbulut, 15 Temmuz Darbe Girişimi sürecinde darbeye karşı duruşu, demokrasiye olan inancı nedeniyle Muğla Valisi Amir Çiçek’e ödülü Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı Yılmaz Karaca tarafından verildi. Basın İlan Kurumu (BİK) Genel Kurul Üyesi ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen ve BİK Muğla Şube Müdürü M. Ali Köseoğlu da geceye katılarak başarılı gazetecilere plaket takdiminde bulundular.

mugla-cemiyet-odul-1