En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Musab Ekici’nin

Sinema dünyasının genç yıldızlarından biri olarak öne çıkan Musab Ekici, Adana Altın Koza Film Festivali’nde yarışan ‘Babamın Kanatları’ adlı filmdeki rolüyle ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı.

Eklenme: 6 Ekim 2016 - 09:24 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:50 / Editör: Ferhat Esnek
1 Ocak 1992’de Elazığ’da doğdu. İstanbul Devlet Konservatuarı`ndan mezun oldu. Soytarılar, Barselo ve Yola Çıktığım Gün Sakin Serin Bir Sabahtı gibi popüler tiyatro oyuncularında rol alan Ekici, Sadri Alışık Sinema TV ödülleri Erkek Oyuncu Jüri Özel Ödülü’nü de genç yaşında almayı başarmıştır. Başrollerinde Serhat Teoman ,Seda Akman ,Nur Erkul ve Gökhan Soylu`nun yer aldığı Acil Servis isimli dizide rol almaktadır.

İlk sinema filminden böyle bir başarı elde eden Musab Ekici, sektöre babasına isyan bayrağı açıp konservatuara giriş yapmış. İlk olarak tiyatroyla başladığı serüvenine bir dizide oynadıktan sonra sinema dünyasına giriş yaptı. Daha ilk filmi olan ‘Babamın Kanatları’ndaki rolüyle Adana Altın Koza Film Festivali’nde ‘En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu’ ödülünü kazandı.

Musab Ekici kimdir?

1992 senesinde Elazığ ilinde dünyaya gelen Musab Ekici, Acil Servis dizisinde canlandırmış olduğu Mert karakteri ile ön plana çıkmayı başaran bir kişidir. Oyunculuk alanında daha çok tiyatro sahnelerinde yer almış olan Musab Ekici, Acil Servis dizisi ile ilk defa kameralar karşısına çıkacak. Bu yüzden ünlü oyuncu kaç yaşında ve nereli gibi konular merak ediliyor.

Musab Ekici, oyuncu olmaya çok küçük yaşlarda karar verdiğinden dolayı üniversite tercihini bu yönde yaptı ve ülkemizin başarılı üniversitelerinden birisi olan İstanbul Devlet Konservatuarına giderek başarılı bir şekilde mezun oldu. Yaklaşık olarak 6 yıldan beri oyunculuk dünyasında aktif olan oyuncu genç yaşına rağmen ödül almış ve kendisini bu alanda kanıtlamış olan oyuncular arasında yer almaktadır.

Soytarılar, Barselo ve Yola Çıktığım Gün Sakin Serin Bir Sabahtı gibi popüler tiyatro oyuncularında rol almayı başaran Musab Ekici, Sadri Alışık Sinema TV ödülleri Erkek Oyuncu Jüri Özel Ödülünü almış bir kişidir.