Muslera: Kariyerimde çok önemli bir yeri olacak

Galatasaray’ın Uruguaylı kalecisi Muslera, “Galatasaray’dan çok şey öğrendim. Çok büyük başarılar yaşadım. Kariyerimde çok önemli bir yer alacak.” dedi.

Eklenme: 19 Ekim 2016 - 09:01 / Son Güncelleme: 29 Temmuz 2017 - 23:49 / Editör: Ömer Faruk Orkçu

İSTANBUL- Galatasaray’ın Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera, GS TV’nin Florya’daki stüdyolarında özel olarak gerçekleştirilen röportajda açıklamalarda bulundu.

Futbol hayatına Wanderers Kulübünde başladığını ve Avrupa’ya ilk adımını Lazio ile attığını belirten Muslera, “Galatasaray’dan çok şey öğrendim. Çok büyük başarılar yaşadım. Kariyerimde çok önemli bir yer alacak.” dedi.

“Günümüz futbolunda kaleci de oyun içinde olmak zorunda”
Futbolda kalecilerin de artık oyunun içinde olduğunu belirten başarılı kaleci, “Günümüz futbolunda kaleci de oyun içinde olmak zorunda. Ben de elimden geldiği kadar bunu yapmaya çalışıyorum. Uzun yıllardır Galatasaray’da oynuyorum. Çok önemli bir takımdayım. Bu sene çok iyi bir kadromuz var. Oynadığımız oyundan da inanılmaz zevk alıyorum. Oyun içinde kendinize güvendiğiniz anlar oluyor. Takım arkadaşlarım, taraftarımız ve camiamız bana bu güveni veriyor.” ifadelerini kullandı.

AA