NATO toplanıyor

NATO Konseyi bugün Türkiye’nin talebi üzerine, terör saldırıları ve güvenlik durumuyla ilgili istişareler için toplanacak.BRÜKSEL (AA) – NATO Konseyi bugün Türkiye’nin talebi üzerine, terör saldırıları ve güvenlik durumuyla ilgili istişareler için toplanacak. Türkiye geçtiğimiz hafta Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4. maddesi çerçevesinde NATO Konseyini toplantıya çağırmıştı. Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye’nin, ulusal güvenliğine yönelik son saldırı […]

Eklenme: 28 Temmuz 2015 - 11:57 / Son Güncelleme: 28 Temmuz 2015 - 11:57 / Editör: BIK

NATO Konseyi bugün Türkiye’nin talebi üzerine, terör saldırıları ve güvenlik durumuyla ilgili istişareler için toplanacak.BRÜKSEL (AA) – NATO Konseyi bugün Türkiye’nin talebi üzerine, terör saldırıları ve güvenlik durumuyla ilgili istişareler için toplanacak.

Türkiye geçtiğimiz hafta Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4. maddesi çerçevesinde NATO Konseyini toplantıya çağırmıştı.

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Türkiye’nin, ulusal güvenliğine yönelik son saldırı ve tehditler üzerine terörizme karşı alınan tedbirler ve icra edilen operasyonlar hakkında müttefiklerini bilgilendirmek ve istişarelerde bulunmak amacıyla Kuzey Atlantik Antlaşması’nın 4. maddesi çerçevesinde NATO Konseyi’ni toplantıya çağırdığı belirtilmişti.

Öte yandan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye’nin toplantı talebinde bulunmasının çok doğru ve çok zamanında olduğunu düşündüğünü dile getirerek, “Toplantıda Suriye, Irak ve çevresi ile Türkiye’nin NATO sınırları yakınındaki kargaşayı ve istikrarsızlığı ele alacağız” demişti.

Washington Anlaşması’nın 4. maddesi, bir üyenin, toprak bütünlüğü, siyasi bağımsızlığı ve güvenliğinin tehdit edildiğini düşündüğü durumda tüm İttifak üyeleriyle iştişarelerde bulunmasını içeriyor. Anlaşmanın 5. maddesi ise bir İttifak üyesine yönelik saldırıya ortak cevap verilmesini öngörüyor.

Muhabir: Feyzullah Yarımbaş

AMT

i had a dream that my boyfriend cheated on me click has my boyfriend cheated on me quiz
why does my husband cheat click i want my husband to cheat
women wanting to cheat my wife cheated on me now what do i do i cheated on my wife now what
my girlfriend cheated on me should i take her back 2minapp.azurewebsites.net did my girlfriend cheat on me
my girlfriend cheated on me should i take her back link did my girlfriend cheat on me
my husband cheated click affairs with married men