NATO’dan Rusya’ya kınama…

NATO, Rusya’dan savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesiyle ilgili açıklama yapmasını istedi.ANKARA (AA) – NATO’dan yapılan yazılı açıklamada, müttefiklerin, Rus uçağının Türk hava sahasının ihlalini sert bir dille protesto ettiği, NATO’nun hava sahasına yönelik ihlalleri ve baskınları kınadığı belirtildi. Açıklamada, Rusya’ya ait savaş uçağının Türk hava sahasını ihlali, “büyük tehlike arz eden sorumsuzca bir […]

Eklenme: 6 Ekim 2015 - 09:34 / Son Güncelleme: 6 Ekim 2015 - 9:34 / Editör: BIK

NATO, Rusya’dan savaş uçağının Türk hava sahasını ihlal etmesiyle ilgili açıklama yapmasını istedi.ANKARA (AA) – NATO’dan yapılan yazılı açıklamada, müttefiklerin, Rus uçağının Türk hava sahasının ihlalini sert bir dille protesto ettiği, NATO’nun hava sahasına yönelik ihlalleri ve baskınları kınadığı belirtildi.

Açıklamada, Rusya’ya ait savaş uçağının Türk hava sahasını ihlali, “büyük tehlike arz eden sorumsuzca bir davranış” olarak nitelendirilirken, Rusya’ya ihlali derhal açıklaması ve ihlalleri durdurması çağrısında bulunuldu.

Rusya’ya, gelecekte bu tür ihlallerin tekrarlanmamasının temin edilmesi için gerekli tüm tedbirleri alması çağrısı da yapılan açıklamada, NATO’nun güvenliğine ve müttefiklerin Türkiye ile güçlü dayanışma içinde olduğuna vurgu yapıldı.

NATO’nun açıklamasında, İttifak’ın, güneydoğu sınırlarındaki gelişmeleri yakından takip etmeyi sürdüreceği ifade edildi.

Açıklamada ayrıca, Rusya’nın, Suriyeli muhalifleri ve sivilleri hedef alan saldırılarına derhal son vermesi, DAEŞ ile mücadeleye ve Suriye’deki çatışmanın siyasi geçişle çözüme kavuşturulması konusunda teşvik edici olmaya odaklanması istendi.

Rusya’ya ait bir savaş uçağı 3 Ekim Cumartesi saat 12.08’de Hatay’ın Yayladağı bölgesinin güneyinde Türk hava sahasına girmiş, iki Türk F-16 jeti önleme yaparak ihlali sonlandırmıştı.

Muhabir: Gamze Türkoğlu Oğuz

MFK

marriage affairs developersalley.com wife cheat